Jak zvládnout letní noci a probouzet se odpočatí

30.05.2024

Když se v létě teploty šplhají do výšin, může to být pro naše tělo a spánek značně náročné. Někteří z nás se potýkají s obtížemi při usínání a povrchním spánkem, což může mít negativní dopad na spánkovou regeneraci a celkové zdraví. Jak tedy zvládnout horké noci a dobře se vyspat?

Zavřete a zatemněte okna

Během dne zavřete okna a zatáhněte žaluzie, aby teplota v místnosti zbytečně nenarůstala. Jakmile teplota venku klesne, otevřete okno a nechte proudit čerstvý vzduch. Tím udržíte v místnosti příjemnější podmínky pro spánek.

Využijte vodu

Sprchování vlažnou vodou před spaním může být skvělým způsobem, jak snížit tělesnou teplotu a připravit se na klidný spánek. Vyhněte se však dlouhým lázním v teplé vodě, které by mohly vaše tělo přehřát.

Vhodné ložní prádlo

Investujte do chladivého povlečení a prostěradel, které odvádějí vlhkost a udržují konstantní tělesnou teplotu během spánku. "Existují materiály, které odvádějí pot a vlhkost nebo udržují konstantní tělesnou teplotu během spánku. Mezi tyto materiály patří například MagniCool nebo Outlast. Pokud jsou matrace nebo polštáře touto potahovou látkou opatřeny, velmi podstatně vám to usnadní jak usínání, tak celý spánkový proces," radí Jiří Černý, odborník z matracového showroomu Magniflex

Přírodní materiály

Hedvábí je jedním z nejlepších přírodních materiálů pro letní spaní. "Hedvábí se vyznačuje velkou mechanickou pevností a pružností. Je měkké a na dotek příjemné, a má vynikající termoregulační vlastnosti," doplňuje Jiří Černý.

Výběr správné matrace

MagniCool je inovativní tkanina, která poskytuje jedinečný pocit svěžesti. Má schopnost dynamicky regulovat teplotu a odvádět vlhkost. Tisíce inovativních mikročástic pečlivě rozdělených mezi vlákny tkaniny účinně snižují teplotu. Díky schopnosti odvádět vlhkost zajistí dokonalé spánkové mikroklima a kvalitní odpočinek.