Jakou látku vybrat pro zahradní nábytek

29.04.2023


Existuje mnoho druhů potahů na zahradní nábytek, které se liší materiálem, barvou a stylem. Některé z nejoblíbenějších jsou potahy z polyesteru, bavlny, lnu nebo nylonu. Polyesterové materiály jsou odolné vůči vodě, zatímco přírodní materiály jako bavlna a len jsou vzdušnější a příjemnější na dotek. Všechny tyto materiály je třeba volit na základě toho, zda je zajištěno překrytí exteriéru proti dešti.

Nepromokavý polyester je vynikající jako potahový materiál pro venkovní nábytek, protože je trvanlivý a odolný vůči vodě. Je snadno udržovatelný a má také vynikající odolnost proti opotřebení. Tento materiál však není zcela nepropustný, má nižší vodní sloupec a není vhodnou volbou pro exteriér bez překrytí. Krátkodobý kontakt s vodou není problém, pokud byste jej však vystavili vydatnému dešti, látka promokne. Díky široké nabídce jednobarevných a designových polyesterů můžete vyčarovat na vaší terase jedinečný design dle vašeho vkusu.

Nepromokavý nylon je dalším populárním potahovým materiálem pro venkovní nábytek. Je tužší než polyester, odolný vůči opotřebení a zároveň je velmi trvanlivý. Nepromokavý nylon má spodní PVC vrstvu, což činí tento materiál 100% voděodolným. Nylon je výbornou volbou na potahy pro venkovní zahradní nábytek či stříšky a nedělá mu problém ani vydatná dešťová sezóna.

Dekorační bavlna je také poměrně často vyhledávaným materiálem pro potahy zahradního nábytku. Bavlna je velmi příjemná na dotek, ale není odolná vůči vodě, a proto je třeba ji chránit před deštěm. V nabídce naleznete širokou škálu designů, takže se dobře hodí pro vytvoření elegantního a příjemného prostoru.

Len je vzdušný, lehký a příjemně chladí, čímž se tento materiál stává skvělou volbou pro horké letní dny. Pro šití potahů je vhodnější volba lnu s vyšší gramáží. Kombinací vzorovaného lnu s přírodními barvami se krásně dotvoří přírodní efekt tohoto výběru. Jedinou nevýhodou je potřebná ochrana před deštěm.