Jaký máte denní rituál? Víte, jak se denně starat o svou pleť?

12.05.2022

Pleť je neustále na očích. Jako první se totiž všem díváme do tváře a není tedy divu, že ji každá žena chce mít nejen krásnou, ale i zdravou. Neustále na ni však působí povětrnostní i jiné vlivy. Venku déšť a vítr, make-up, dítě vás tahá za líčka, manžel škrábe vousy atd. Vše může vaši tvář poškodit. Proto se musíte o pleť poctivě starat každý den.

Jak se připravit

Ruku na srdce. Jaký je hlavní důvod pro to, že si nečistíte a nevyživujete svou pleť? Co takhle si z toho udělat pěkný rituál, deset minut jen pro sebe? A jak na to?

V prvé řadě na sebe musíte dobře vidět. Svůj celý obličej a v dokonalém světle. Proto by na vašem toaletním stolku rozhodně nemělo chybět zrcadlo s pořádným LED osvětlením. V něm uvidíte každý pór i mastnotu, kterou je třeba setřít. Mnohem lépe se vám tak budou nanášet veškeré krémy, masti, gely a další přípravky potřebné ke správné hydrataci, tonizaci a ochraně pleti.

Denní očista

Spousta z nás, pokud vůbec, si pleť čistí pouze večer. Jenže účinnější je čistit ji dvakrát za den. Takže nasadit odličovací čelenku, která vám chrání vlasy a vymezí prostor a hurá na to!

• Nejprve je nutné určit typ pleti. Nesprávné kosmetické prostředky nemusí fungovat a mohou nadělat více škody než užitku.

• Pleť musíte odlíčit, pomocí vatového tamponu či žínky, jedině tak přijme živiny.

• Pak přichází na řadu tonizace, která zmenší póry, dodá vlhkost a nastaví správné pH.

• V dalším kroku sáhněte po hydrataci. To je alfou a omegou každé hezké tváře. U mastné pleti se doporučují lehčí krémy, u suché klidně hutnější.

• Nakonec se postarejte o výživu. Na to jsou určená pleťová séra a výživné oleje.

Jednou týdně zařaďte do ošetření i peeling, masky a postarejte se o odstranění nežádoucích chloupků. Zapomeňte zde na bolestivou pinzetu a vosky, ale volte šetrnější metodu depilování. Ošetřujte denně svou pleť a uvidíte, jak bude krásná. Bez mastnoty, ucpaných pórů, nežádoucích chloupků a šupinek odumřelé kůže.