Jarní bylinné tipy pro kvalitnější vlasy i pleť

31.03.2022

Čerstvé jarní bylinky se výborně uplatní nejen v kuchyni a při přípravě velikonočních dekorací, ale i při péči o pokožku a vlasy. Zkuste některý z prověřených tipů zkušené bylinkářky Dity Oškerové a sami uvidíte...

Odvar z kopřiv a březového listí potěší unavené a lámavé vlasy

Jak na něj? Hrst sušených listů ořešáku, hrst čerstvého březového listí, dvě hrsti mladých kopřiv a pět litrů vody vložte do velkého hrnce, přelijte vlažnou vodu a nechte přes noc louhovat. Druhý den směs přiveďte k varu, poté přeceďte a nechte vychladnout. První polovinu odvaru použijte na oplach vlasů před umytím šamponem. Druhou poté, co šampon smyjete. Slupky ořechů mohou způsobit nežádoucí zabarvení světlých vlasů, s listy byste podobný problém mít neměli. Pokud se přesto obáváte, použijte místo listů ořešáku ještě jednu hrst březových listů.

Jarní květy rozjasní vaši tvář

Stačí pár jarních kvítků a suroviny, které míváme běžně doma, a můžete si připravit skvělou masku. Podpoří mladistvý vzhled a poradí si i s lesklou pletí. Vybavte se dvěma polévkovými lžícemi květů jabloně, dvěma polévkovými lžícemi tučného tvarohu, čtyřmi kapkami citronové šťávy a kávovou lžičkou tekutého medu. Všechny ingredience rozmixujte, směs naneste na obličej i dekolt a nechte působit zhruba dvacet minut. Kůži poté opláchněte a lehce osušte.

Sólo pro špenát

Do jarních salátů a nádivek se výborně hodí čerstvé špenátové listy. Víte ale, že si z nich můžete připravit i masku pro zářivé a hebké vlasy? Hrst špenátových listů a po jedné polévkové lžíci medu a kokosového oleje důkladně rozmixujte a směs jemně vmasírujte do vlasů. Zabalte je do igelitu a nechte masku půl hodinky působit. Poté ji opláchněte a vlasy umyjte šamponem.

Tip pro jarní svěžest

Mimochodem, špenát bývá mylně považován za potravinu bohatou na železo. Ve skutečnosti existují mnohem hodnotnější zdroje toho stopového prvku. V souvislosti s jarem je ale dobré vědět, že železo skvěle napomáhá v boji s únavou a vyčerpáním. Stejně působí i vitamíny, například B2, B6, B12 a C. Všechny tyto látky vám pomůže doplnit tekutý přípravek Salus Floradix Železo+. V jeho složení najdete rovněž bylinky, například zmiňovaný špenát a kopřivu, ale také fenykl a další přírodní látky podporující správné trávení. K příjemné chuti přispívají koncentráty ovocných džusů a med. Pro více informací navštivte www.floradix-zelezo.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.