Jarní metamorfóza

27.01.2023

Zbavte se suché pokožky a zbytků odumřelých kožních buněk a vyloupněte ze své kukly dokonalé tělo bohyně.

Jaro je tu a vám přijde, že vaše pleť nese nehezkou šedou barvu? Vaše pokožka je napnutá a suchá tak, že byste se nejraději svlékla z kůže jako had? Zkuste jí pomocí peelingu a pleťové masky znovu dostat do formy a proberte jí ze zimního spánku.

Příjemná přeměna

Aby pleť vypadala lépe a zdravěji, je třeba ji zbavit odumřelých kožních buněk a vyčistit póry. A neplatí to jen pro obličej, ale pro celé tělo. Po zimním období je třeba vyčistit nejen mysl, ale i tělo a k tomu je přímo ideální peeling. Exfoliace je pro naši pokožku velmi důležitá. Pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk prospívá všem, bez ohledu na věk či pohlaví. Pleť je díky této proceduře hladká, prokrvená a zdravá. Protože pleť je po zimě vysušená a zdravím zrovna nezáří, je dobré na ní zapracovat a dopřát jí maximální péči. Velmi vhodné jsou výživné, hydratační a regenerační masky. Pleť bude jasnější a vy jako znovuzrozená.

Stop zrohovatělým buňkám

Peeling těla zjemňuje pleť, zlepšuje pronikání aktivních látek do kůže. Díky odstranění odumřelých buněk a nečistot, pomáhá stimulovat krevní oběh a obnovu buněk. Spouští buněčnou obnovu tím, že odstraňuje zrohovatělé buňky a tím započíná celkovou přeměnu, odstraňuje poškozené a odumřelé buňky. Vybrat si můžete mezi mechanickým peelingem (masážní žínky, lufy, kosmetické produkty), nebo peelingem chemickým. V tomto případě jde o produkty, které účinkují více do hloubky, nikoli jen na svrchní části pokožky a pomáhají tak k rychlejšímu růstu a obnově buněk. Nejčastěji obsahují alfa-hydrokyseliny či tzv. ovocné kyseliny. Peelingový krém nebo gel stačí jednoduše vmasírovat krouživými pohyby do vlhké pokožky a jeho zbytky pak opláchnout vlažnou vodou. Peeling odstraní poškozenou vrstvu a dovolí pokožce obnovit se. Nepoužívejte ho ale velmi často, protože se pokožka nestihne zregenerovat. V případě, že nemáte problémy, stačí vám peelingové ošetření jednou za čtrnáct dní. Mastná pleť si žádá čtyřdenní intervaly s peelingovými krémy, které mají zklidňující účinky. Suchá a citlivá pokožka smí aplikovat peelingové krémy jednou v rozmezí tří týdnů. Peeling je také dobrým pomocníkem v boji proti celulitidě, protože obrušování pokožky spojené s masáží pomáhá k lepšímu prokrvení celého těla.

Pořádná dávka energie

Mít krásnou a čistou pleť stojí trochu námahy. Pleť ztrácí svoji pružnost a už si nevystačí jen se studenou vodou a denním krémem. Čas od času je dobré jednorázově dodat pleti pořádnou dávku energie ve formě pleťové masky. Zima pleť vysouší, a i když máte pocit, že vaše pleť je naopak až příliš mastná, může to být důsledek jejího nedostatečného zdravého promaštění, čemu se pleť brání děláním pupínků a jinými projevy mastné pleti. Proto je na začátku jara nutné pleť vyživit a dodat jí tuky zdravou formou. Masky působí rychle a proniknou do hlubších vrstev pleti. Využít můžete klasické smývatelné nebo slupovací masky. Podle účinků jsou rozděleny na hydratační, vypínací neboli liftingové, antistresové, uklidňující, okysličovací, čistící, zahřívací, ochlazující a jiné. Záleží jen na vás, kterou si vyberete, nabídka trhu je velmi rozmanitá. Pleťové masky vaší pleť rozzáří, poskytnou jí dostatečnou péči, kterou potřebuje a dodají jí i mnoho vitamínů, proto byste na ně rozhodně neměla zapomínat. Jsou ideální v tom, že nabízejí unavené pleti okamžitý účinek. Ten je zřetelný hlavně ve vrchních vrstvách pokožky. Po nanesení přijímá pleť účinné látky z masky do hloubky. Pleť je po aplikaci vypnutá, svěží, odpočatá, lehce zrůžovělá a mineralizovaná.

Text: Sára Kleinová

Zdroj: Časopis ESTETIKA