Jedinečné svatební květiny od Anety z Božského kvítí

20.03.2023

Květiny jsou důležité téma na každou svatbu, ať už je malá, nebo velká. Co vše obnáší svatební floristika a co je aktuálně v kurzu jsme se zeptali svatební floristky Anety z České Sibiře, která pod značkou Božské kvítí tvoří jedinečné kytice.

Jak dlouho už se věnujete floristice?

Květiny mě zajímaly už od mala. Pamatuji si, jak jsme v první třídě seli osení do průhledné krabičky a mě ten proces naprosto uchvátil. Jako střední školu jsem si tedy vybrala benešovskou zemědělku, kde jsem se začala seznamovat s floristikou. Když jsem pak ještě před maturitou hledala práci, štěstí mi přálo a vzali mě do květinářství. Tam jsem pracovala 4 roky, než jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou. Živím se tímto oborem tedy už od roku 2011.

Co všechno svatební floristika obnáší?

Floristika je o spoustě práce, která není na první pohled vidět. Od plánování, výběru druhů a barev květin, počítání a objednávání, až po samotnou realizaci svatební výzdoby, vázání květin atp. Je důležité i vědět, jak se jednotlivé druhy květin skladují a ošetřují, aby co nejdéle vydržely. A obnáší to i mé nejméně oblíbené mytí a dezinfekci váz a nádob na květiny.

Jaké květiny jsou nejžádanější?

Nejčastěji tvořím kytice, které obsahují růže, eustomy a eukalypt. Oblíbenost eukalyptu ale už tuto sezónu pomalu upadá. Spoustu nevěst zmiňuje, že už ho má každý a proto ho nechtějí. Já ho mám ráda pořád, takže nemám problém ho použít, nebo zvolit jinou alternativu. Zároveň i přibývá svateb z kvítí z mojí zahrady, což mě velmi těší.

Jaká kytice byla pro Vás nejzajímavější?

Rozhodně to byla kytice loňské sezóny, kdy nevěsta žádala kytici bez květů a eukalyptu. Byla to výzva, která mě velmi bavila.

Jaké svatby Vás baví nejvíce?

Nejradši mám, když má svatba nějaké téma. Ať už je to výrazná barva, květina se symbolickým významem pro novomanžele, nebo třeba druh alkoholu, který se na svatbě bude pít. Pak vznikne vždy originální kytice a výzdoba.

www.bozskekviti.cz