Nové vydání časopisu Estetika

20.12.2022

Editorial - Novoroční předsevzetí ? Až v březnu !

Možná si také dáváte každý rok předsevzetí, které se marně snažíte dodržet. Touha po změně s Novým rokem nám přichází na mysl jako ideální nápad. Chceme zhubnout, začít cvičit, meditovat, jíst zdravě, přestat kouřit... Stačí jen pomyslet a náš mozek a naše tělo začnou sršet energií a představami, jak toho dosáhnout. Tedy alespoň na pár dní...

O novoročních předsevzetích jsem si povídala i s kamarádkou - skvělou astroložkou a vykladačkou tarotu Markétou Vostrou. Jedním z podstatných důvodů nerealizování novoročních přání je kvalita časoprostoru. V tomto období je podle přírody čas na odpočinek, i medvědi v zimě spí a nehoní se nikde za potravou. Kdy je tedy nejvhodnější postavit se na start svých představ, snů, plánů a předsevzetí?

21. března, kdy každým rokem vstupuje Slunce do znamení Berana a začíná astrologický nový rok. Beran má v sobě dostatek ohně a sil, aby nás v našich vizích nejen podpořil, ale donutil nás je skutečně zrealizovat. Zkuste si tedy do 21. března pořádně odpočinout, nabrat nové síly a pak hurá na plnění svých předsevzetí.

Jana Militká
šéfredaktorka