Jmenuji se jersey a oplývám neodolatelnou hebkostí

01.02.2023

Zářivé barvy, jemnost a údržba bez zátěže

Pokud hledáte to nejlepší pohodlí a měkkost při spaní, je jersey (žerzej) tím pravým materiálem. Výhodou jersey povlečení je, že je velmi hebké, savé a přitom prodyšné. Jedná se o pleteninu ze 100% dlouhovlákné česané bavlny s vysokou gramáží, takže se v něm budete cítit velmi příjemně.

Splňuje i ta nejnáročnější kritéria

Výrobky z této pleteniny jsou měkké na dotek, dobře splývají, nemačkají se, jsou mírně pružné a elastické s hladkým povrchem. Název JERSEY pochází ze stejnojmenného ostrova, kde rybáři nosili pletené vesty z hrubé vlny.

K výrobě jersey úpletu se používá speciální pletací stroj, který vytváří drobná zrnitá očka ze 100% výběrové bavlny. Pletenina jersey se vyznačuje vysokou elasticitou, aniž by došlo k její trvalé deformaci. Další výhodou je jeho výjimečná měkkost a hebkost, které ocení zejména nároční uživatelé, a to jak v podobě funkčního prádla, tak i v posteli vybavené prostěradly a povlečením.

Jersey se dobře udržuje

Jersey se vyrábí z různých přírodních i syntetických vláken. Existuje několik typů jersey úpletů a všechny jsou více či méně pružné. Kvalitní ložní povlečení se vyrábí výhradně ze 100% dlouhovlákné česané bavlny. Naopak prostěradla jsou vyráběna z výběrové bavlny v kombinaci s elastickou Lycrou, která ještě zvýši jeho pružnost. Jersey výrobky se nemusí žehlit a ani při používání se nemačkají a proto jsou ideálním materiálem do každé ložnice.

O jersey platí, že...

• Je elastický, tvarově přizpůsobivý a splývavý.
• Vyniká dokonalou hladkostí a na dotek je velmi příjemný a měkký.
• Nemačká se a nemusí se žehlit.
• Při výrobě se používají kvalitní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha vyprání.

Jersey prostěradla i povlečení jsou mezi zákazníky velmi oblíbená, protože se nemusí žehlit, nesrážejí se a mají přizpůsobivý tvar. Velkou stabilitu a snadnou manipulaci při navlékání prostěradel zaručuje přirozená pružnost materiálu a kvalitní guma všitá po obvodu prostěradla. Prostěradla jsou určena pro matrace až do výšky 30 - 40 cm. Povlékání postele bude pro Vás hračka.