Kam se vypravit na dámskou jízdu?

24.01.2022

Kamarádku máte, velké plány také, takže zbývá vyřešit jediné - kam na svou dámskou jízdu vyrazíte?

Až budete vybírat resort, kde si s kamarádkou vyčistíte hlavu a necháte odpočívat svoje tělo, ujasněte si, zda chcete své dny volna trávit pouze v hotelovém komplexu, nebo zda si chcete užívat i procházky krásnou krajinou. Až budete mít v tomhle jasno, vybrat si bude velmi snadné.

Luxus ve vyhlášeném lázeňském městě

V první polovině 17. století byl u havířského kostelíčka Nanebevzetí Panny Marie v Poděbradech objeven železitý pramen, o němž se ve svém díle roku 1624 zmiňuje Jan Amos Komenský. Ovšem k výstavbě primitivních lázní došlo až zhruba o sto let později, r. 1722, kdy byla u pramene vztyčena jednoduchá prkenná bouda stojící na skrovné cihlové podezdívce.

Novodobá historie pramene ale začíná až na počátku 20. století, kdy byl realizován projekt Knížecích lázních (dnešní část Letních lázní), k jejichž slavnostnímu otevření došlo 5. června 1908. A ještě téhož roku musely být pro velký zájem rozšířeny. Roku 1910 byla postavena Zimní kolonáda, o rok později i Letní kolonáda, objevovaly se další prameny, byl vystavěn secesní hotel a další lázeňské budovy...

Sem vás ale nezveme. Nás totiž mnohem víc zaujal Mamma´s Boutique Hotel, který najdete v zrekonstruovaném domě z roku 1932 přímo na lázeňské kolonádě. Rozhodně to není největší ubytovací zařízení v Poděbradech, ale co se týče originality, šmrncu, jedinečného vybavení a hlavně příjemné atmosféry, tam by zcela určitě mohl obsadit ty nejvyšší příčky.

Můžete si vybrat, zda své volno strávíte v jednom ze 13 luxusně vybavených pokojů, nebo dokonce ze dvou exkluzivních střešních apartmánů. Ve všech ale zapomenete na problémy s usínáním, každý z nich je totiž vybaven luxusními postelemi, z nichž se vám nebude chtít ráno vylézt. Pak si ale vzpomenete, že součástí hotelu je malá wellness zóna s finskou a bio saunou a vířivkou a že si můžete vybrat některou z hotelových masáží, a vstanete s novou chutí do života. Navíc vás naláká i vyhlídka z okna do překrásného parku a vůně linoucí se z restaurace La Mamma Cucina, kde připravují výtečnou středomořskou kuchyni.

Královský odpočinek

Královská Olomouc patří k nejkrásnějším městům naší republiky - po dlouhá staletí byla přirozeným centrem Moravy a lákala do své náruče vzdělance (druhá nejstarší univerzita v Česku, arcibiskupství), umělce (Moravská filharmonie), obchodníky i běžné turisty. Olomouc je totiž druhá největší památková rezervace v České republice a skutečným zdejším evropským unikátem je barokní Terezská brána, která vznikla r. 1752 při budování opevnění města. Sloup Nejsvětější Trojice je zapsán na seznam světového a přírodního dědictví UNESCO a minout nesmíte ani Olomoucký hrad, jehož součástí je i katedrála sv. Václava a Arcidiecézní muzeum, které získalo prestižní ocenění Evropské dědictví. Působivým lákadlem je ale i přírodní areál Litovelského Pomoraví, rozlehlé parky ve městě či Zoo Olomouc.

Chcete-li si krásy Olomouce vychutnat ze skutečně luxusního zázemí, ve všem vám vyjde vstříc hotel Theresian, který se nachází hned vedle Terezské brány. Tento mimořádně působivý čtyřhvězdičkový hotel nabízí neopakovatelné pohodlí ve všech svých 33 pokojích.

V nejvyšším patře hotelu se nachází spa centrum, které spojuje relaxaci, fitness i jedinečný výhled z terasy na skvostnou architekturu města.

V saunovém světě si můžete vybírat mezi finskou saunou, infra saunou či parní saunou, v ozdravném světě je vám k dispozici vířivka, Kneippův chodník či zážitková sprcha a rezervovat si můžete některou z mnoha masáží. Náš tip pro tohle období je Detoxikační balíček pro tělo i mysl, který se skládá z kávového peelingu, masáže a zábalu břicha a stehen, anticelulitidní masáže, nanesení termo zábalu a kraniosakrální terapie. A ani Zeštíhlující rituál není k zahození - jeho účinky můžete podpořit ve zdejším fitku, třeba na běžeckém pásu.

Jen kousek od Brněnské přehrady

V malebné krajině Podkomorských lesů, jen několik metrů od Brněnské přehrady a pouze 20 minut od Brna najdete moderní hotel Maximus Resort, který nabízí ubytování ve tří- až čtyřhvězdičkovém standardu a rozsáhlé spektrum služeb.

Hotel pro své hosty rovnou připravil wellness pobyty, od small přes medium až po VIP, vybrat si můžete relaxační či romantický pobyt, my ale doporučujeme balíček s honosným názvem Královská péče, který kromě ubytování a snídaní zahrnuje 90minutové kosmetické ošetření Linda Meredith (oxygen terapie, hyaluronová a kolagenová terapie), 90minutovou pedikúru Margaret Dobbs London, vstup do termálních bazénů a saunového světa Infinit Maximus.

Pokud by vám snad tento balíček nedostačoval, buďte bez obav, zdejší wellness a spa vaše nároky maximálně uspokojí.

Její součástí jsou totiž dva vnitřní a dva venkovní termální bazény, přičemž ve vnitřní části se nachází whirlpool a relaxační bazén, který je průplavem spojen s venkovním termálním bazénem. V saunovém světě můžete vystřídat až 12 druhů vnitřních a venkovních saun (bylinná chýše, solná sauna, medová sauna, citrusová sauna), v nichž probíhají pravidelné saunové rituály.

V privátní zóně nechte své tělo uvolnit při některé masáži s kvalitními bio olejíčky a vychutnejte si ničím nerušenou koupel v unikátní Bali vaně, jež je vyrobená z jednoho kusu lávového kamene dovezeného přímo z Bali.

Nekonečné vrcholky Beskyd

V obci Horní Bečva na svahu nad přehradou na nekonečné vrcholky Beskyd shlíží Endemit Boutique Hotel & Spa, který kombinuje moderní architekturu a naprosto perfektní služby.

Tenhle unikátní hotel vás neoslní jen svou moderní architekturou, která koncepčně skvěle zapadá do beskydské krajiny, ale také svou vůní. Snoubí se v ní vůně bylinek ze zdejší bylinkové zahrady a nezaměnitelná vůně kosmetiky L´Occitane.

I zde si můžete vybrat z několika balíčků, např. Relax pobyt, ovšem i bez nich můžete navštívit zdejší wellness. Můžete si zaplavat v bazénu s panoramatickým výhledem a jedinečnou projekcí podmořského světa, posílit své tělo v některé z pěti saun - je na vás, zda je vám bližší finská, bylinná, parní sauna, solná komora či infra sauna - a objednat si tibetskou olejovou masáž, kterou zde provádí specializovaný tibetský masér Jigme Tenzin.

Dámská jízda v podhůří Jeseníků

Program Dámský víkend nabízí Zámecký resort Sobotín. Historický kolorit původních interiéru hotelu Klein doplňuje na míru vyrobený historizující nábytek a jeho romantickou atmosféru skvěle dokresluje zámecký park s okrasným jezírkem. V restaurantu Severin jsou připravovány vybrané kulinářské pochoutky, v zámecké vinárně Hubert jsou na výběr špičková vína a zámecký pivovar Albert vaří vlastní pivo. Jestliže ale hledáte hlavně odpočinek, stěžejní pro vás bude Wellnes & spa hotel Sidonie, kde se nachází finská sauna, bylinková sauna, solná sauna a parní sauna. Nádherná je venkovní terasa, která umožňuje ochlazení těla pod širým nebem, s výhledem na park. Na střeše zámku najdete sluneční lázně, a naopak, v tajemném zámeckém sklepení je vybudováno privátní spa.

Život na zámku

Lhotami je Česká republika posetá, ovšem Panství Dlouhá Lhota v brdské krajině kousek od Prahy už si nikdy s žádnou jinou Lhotou nespletete. Historie tohoto panství začíná už roku 1336 a je bohatá a pohnutá. Za zmínku stojí informace, že r. 1838 ho kníže Rudolf Coloredo-Mansfeld připojil ke svému dobříšskému panství, ovšem po válce zámek sloužil místnímu JZD a značně zchátral. V současné době však prožívá svou renesanci a známky neurvalé péče už na něm vůbec nejsou znát. Místo toho svým návštěvníkům nabízí ubytování plné lesku na zámku i v konírně. Zámecké wellness je skutečnou oázou klidu - relaxovat můžete ve vyhřívaném krytém bazénu s protiproudem a vířivce. Stres nechte v bylinkové sauně, na výběr je i finská sauna a turecká parní lázeň a do těla si můžete dát na tenisových či volejbalových kurtech. 

Text: Jana Micková

Zdroj: Časopis Estetika