Káva, která vám vyhladí vrásky a dodá sílu vlasům i nehtům? Máme pro vás skvělý tip

16.06.2021

Káva je díky svým stimulačním účinkem na centrální nervový systém, pro svou výjimečnou chuť a aroma jeden z nejpopulárnějších a nejběžnější konzumovaných nápojů na celém světě.
Hodně z nás si šálek kvalitní kávy vychutnává nejraději s mlékem či smetanou. Jsou to ale kalorie navíc, bez kterých bychom se občas rádi obešly. Představte si, že byste si mohli dopřát kávu s chutí skutečné smetany, která je pro tělo velmi prospěšná a jako bonus neobsahuje laktózu.

Stále více začínají být populární různé creamery do kávy, nejnovější si můžete koupit rovnou kolagen do kávy, který dodá fantastickou smetanovou chuť. Kromě toho, že tělu dodáte kofein, dáte mu mnohem více. Pojďme si tedy říci něco více o kolagen určený do voňavé kávy.

Proč je pro nás kolagen důležitý?

Kolagen je stavební bílkovina v těle, která má mimo jiné za úkol dodávat pokožce pevnost, pružnost a také nahrazuje odumřelé kožní buňky. Tvorba kolagenových peptidů v těle přirozeně s přibývajícím věkem klesá, proto je důležité kolagen do těla doplňovat.

3 největší výhody kolagenu

1. Zlepšení pleti
Jak jsme výše zmínili, věkem se tvorba kolagenu snižuje, proto jsme náchylnější na tvorbu vrásek. Mnohé výzkumy potvrdily, že užíváním kolagenových doplňků  můžeme velmi dobře pomoci pleti k tomu, aby vypadala mladistvě, hydratované a zejména bez vrásek.

2. Zmírnění bolesti kloubů
Chrupavka, která obklopuje klouby, je tvořena kolagenovými vlákny. Stejně jako nám kolagen ubývá z pleti, ubývá i z chrupavek. V některých případech to může vést k bolesti kloubů. Užívání kolagenových doplňků je tedy skvělé nejen pro naši pleť, ale také pro zdravý a bezbolestný pohyb.

3. Předcházení osteoporózy
Kosti jsou tvořeny vlákny kolagenových proteinů. To znamená, že v procesu stárnutí dochází i k úbytku kostní hmoty, což vede k onemocnění kostí jako je osteoporóza. Kromě kolagenu je v tomto případě vhodné zvýšit příjem vitaminu D, vápníku a fosforu.

Kolagen do kávy

Pokud chcete do stravy zařadit více kolagenu a zároveň jste milovníkem kávy, tak Collagen Coffee Cream je perfektní volba. Kromě kolagenových peptidů obsahuje zdravé MCT tuky a taurin. Co to znamená?

MCT tuky

Populárním trendem je přidávání másla nebo MCT tuku do kávy, výsledkem čehož je nápoj s názvem "máslová káva", která má mléčný efekt, aniž jsme do ní přidali skutečné mléko nebo smetanu. Taková káva může potlačit chuť k jídlu či podpořit hubnutí.

Zdrojem MCT tuků v Collagen Coffee Cream je kokosový olej, jde tedy o čistě rostlinný zdroj bez obsahu laktózy.

3 největší výhody MCT tuku

1. Rachlá absorpce
Pro naše tělo jsou MCT tuky rychlým a efektivním zdrojem potřebné energie.

2. Minimální ukládání do tukových zásob
MCT tuky se v těle téměř okamžitě spalují na energii. V porovnání s běžnými typy tuků se ukládají do zásob mnohem méně, a tudíž se z nich netloustne.

3. Podporují udržovat ideální hmotnost
MCT podporují pocit sytosti, čímž přirozeně zabraňují chuti na různé snacky.

Taurin

Další účinnou složkou v produktu Collagen Coffee Cream je taurin, který má pozitivní vliv na udržení soustředěnosti, například během práce či studia. Taurin zlepšuje psychickou odolnost a toleranci vůči stresu.

Kolagenové proteinové doplňky výživy se za posledních pár let rychle dostaly do popředí díky mnoha výhodám jako je zvýšená pružnost pokožky, redukce vrásek a bolesti kloubů.

Nejběžnější jsou kolagenové shoty či tablety, ale mají ne vždy dobrou chuť. Sáhněte proto po chutném kolagenovém drinku nebo si ho přidejte ve formě Creamery do své šálky kávy. Výzkumy ukázaly, že přidání kolagenového prášku do horké kávy nemá žádný vliv na kvalitu doplňku, kdy se káva vaří v teplotním rozmezí 90 - 100 ° C.