Když je motivace, i hubnutí může být snadné

03.05.2021

Kolikrát jste už začali cvičit a zdravěji jíst s cílem zhubnout? Jak dlouho vám to vydrželo? Začít je snadné, setrvat už obtížnější. Výsledky se totiž nedostaví hned, což je značně demotivující. Z posilovny se vracíte vyřízení, po běhu jste zpocení, ale nikde není vaše snaha vidět. Možná vám chybí dostatečná motivace.

Začít hubnout je snadné, vydržet u toho je obtížné

Jedním z důvodů, proč nám předsevzetí, že do léta budeme mít postavičku jako lusk, vydrží sotva pár dnů, je špatná motivace a chybně nastavené cíle.

Možná jste se rozhodli se svým tělem něco udělat ne proto, že to chcete vy, ale že se na vás okolí dívá skrz prsty nebo má na vaši adresu uštěpačné poznámky. Sice vás to donutilo se nad sebou zamyslet a začít něco dělat, jenže když snahu nekorunuje úspěch, brzy to vzdáte. Co s tím?

Srovnejte si to v hlavě

Trápíte se v posilovně, odmítáte jídla, kterým lze jen těžko odolat. Proč to všechno děláte? A pro koho? Cvičení by vás mělo bavit. Cílem není potěšit okolí, ale být šťastnější a udělat něco pro své zdraví.

Dělejte to, co vás baví

Všichni kolem vás nadšeně mluví o lekcích crossu v posilovně, nebo ranním běhání lesem. Když vás to ale nebaví, jen těžko u toho vydržíte. Proto si najděte takový druh pohybu, který vás bude bavit.
Víte, že cvičit nemusíte jen v posilovně? Jízda na kole, lekce tance, jóga a pilates vám také pomohou spalovat kalorie. O to víc, když budete cvičit s chutí a elánem.

Nastavte si reálné cíle

Říct si, že do konce roku shodíte 30 kilo, není právě to nejlepší. Každé kilo je úspěch. Nastavte si raději krátkodobé cíle, které je reálné splnit. Co třeba za čtvrt roku se zbavím 5 kilo a zpevním své tělo? Nebo že následující 2 měsíce budete chodit třikrát týdně plavat?

I za malý pokrok se odměňte

Podařilo se vám splnit vytyčený úkol? Odměňte se. Kupte si nějaký nový kousek do svého šatníku, dovolte si maličko zhřešit. Když víte, že za snahu přijde odměna, motivace splnit další cíl bude větší.

Vaši snahu zhubnout podpoří nejen pohyb, ale i vhodná strava

Změna životního stylu s sebou nutně přináší i změnu jídelníčku. Když začnete cvičit, tělo bude mít jiné nároky. A tady často nastává problém. Co jíst, aby tělo dostalo dostatek živin, které potřebuje a nestrádalo?

Náš tip: Slyšeli jste už o ketodietě?

Nebaví vás v obchodě studovat každou etiketu a počítat kalorie? Chcete tělo zásobovat přesně tím, co potřebuje? Vyzkoušejte KetoFit. Polévky, omelety, dezerty, kaše, koktejly vám pomohou tělesnou hmotnost nejen snížit, ale i si ji udržet.

Obsahují vyvážený poměr živin, vitamínu a všech prvků, které vaše tělo každý den potřebuje. Navíc ochrání vaše zdraví i krásu, nebudete trpět hlady a zhubnete rychle a efektivně.