Kia Niro EV: cesta k úžasným zážitkům

20.10.2023

Znáte ten kolotoč: ráno s dětmi do školy, do práce, z práce na kroužky, na nákup,…Člověk aby si na to všechno pořídil maringotku a putoval s ní od místa k místu jako kočovník.

Mnohem elegantnější alternativou pro aktivní rodinu je ale crossover Kia Niro EV, které je ztělesněním velkorysého prostoru a maximálního komfortu.

První dojem

Na první pohled Kia Niro EV upoutá zajímavě řešenými světlomety ve tvaru křivky srdečního rytmu, mezi nimiž se "usmívá" tygří maska chladiče v kombinaci matných a lesklých povrchů. Dynamický ráz dodávají vozu také prolisy v bocích. Díky těmto prvkům Kia Niro EV naprosto trhá spojení rodinného vozu s fádností.
Příjemný a funkční interiér

Se stejnou elegancí a noblesou je řešen i interiér vozu. Přístrojová deska je perfektně zpracována z měkčených materiálů a stejně jako v exteriéru se i zde propojují jemné elegantní obliny se sportovní dravostí. V kabině navíc naleznete nové recyklované materiály jako jsou recyklované tapety, nebo vlákna eukalyptu které přispívají ke snaze značky o trvalou udržitelnost.

Dotykové ovládání středového displeje infotainmentu reaguje rychle, prostředí je intuitivní a již po první půl hodině víte co kde najdete. Technické typy potěší navíc podrobné statistiky spotřeby energie jak za jízdy, tak z minulých cest.

Velkou výhodou je Head-up displej, který promítá všechny důležité informace pro řízení na čelní sklo. Celou dobu tak ve svém zorném poli vidíte, jakou jedete rychlostí, kdy máte odbočit i to, že se k vám zezadu blíží jiný vůz, aniž byste museli sledovat palubní počítač nebo obrazovku navigace.

Praktické vychytávky

Kia Niro EV je vybavena sestavou inteligentních systémů DriveWise na podporu řízení (ADAS), díky nimž budete s celou rodinou v bezpečí. Pro ty z nás, kdo nemají volant pevně v rukou, je skvělý parkovací asistent s kamerou, asistent pro jízdu na dálnici, systém autonomního brzdění (FCA), asistent pro odvrácení kolize s vozem ve slepém úhlu, adaptivní tempomat propojený s navigací, asistent pro kolizi při couvání nebo během parkování, dálkově ovládaný parkovací asistent (RSPA) či brzdový asistent.

Nemusíte ani být ve vozidle

Pomocí aplikace Kia Connect na chytrém telefonu ušetříte čas a budete stále ve spojení se svým autem. Klepnutím na funkci "Najdi moje vozidlo" podle potřeby kdykoli vyhledáte svůj vůz. Navigace "na poslední kilometr cesty" pomáhá po zaparkování vozidla najít samotný cíl cesty pomocí mobilního telefonu. Pokud se volantu vašeho vozu chopí někdo cizí, je zde režim "Parkování s obsluhou", který skryje vaše soukromá data a umožňuje přes aplikaci Kia Connect sledovat klíčové informace o vozidlu, jako je např. maximální rychlost. Nebo si pomocí funkce "Odeslat do vozidla" předem naplánujte trasu do cíle a zkontrolujte stav vozidla ještě před vyjetím.

Řekněte sama, co víc si můžete od dokonalého rodinného vozu přát?

 foto: archiv Kia