Knihy, které vám nesmí letos u moře chybět

11.06.2024

S blížícím se létem přichází čas dovolenkové četby a my pro vás máme perfektní tip! Seznamte se s matkou, babičkou, hlasatelkou a autorkou Blankou Malou a vydejte se společně s ní na samotný jih Itálie. Blanka vás ve své knize Láska ve špičce italské boty zasvětí do toho, jaké je to vzít život do vlastních rukou a vydat se vstříc novým dobrodružstvím.

Blanka odjakživa milovala Itálii a tato láska ji neopustila ani po třech manželstvích. K čemu však lásku ztratila byl její toxický vztah se třetím manželem. Proto se rozhodla pro třetí rozvod a vyrazila na dovolenou do Itálie. To ale netušila, že zde najde svoji budoucnost. Blanka totiž potkává o sedmnáct let mladšího Agostina a bezhlavě se zamiluje.

Všechno ale není tak růžové, jak by se mohlo zdát a Blanka naráží i na řadu problémů. Potrápí ji úskalí, které s sebou nese vztah na dálku i puberta její nejmladší dcery. Kniha však není jen o lásce a osobním růstu, ale také o objevování italských krás. Navíc je obohacena o tradiční italské recepty, které přinesou do vaší kuchyně trochu toho italského šmrncu.

A po přečtení prvního dílu se rovnou můžete vrhnout na pokračování s názvem Srdce nemá vrásky. To vás opět zavede do Kalábrie, kde Blanka žije svůj italský sen. Musí však čelit novým výzvám, jako je zranění jejího milovaného Agostina a vypořádat se s komplikovaným vztahem s jeho početnou rodinou.

Blanka Malá je důkazem toho, že i život po padesátce může být plný nových začátků a nečekaných obratů. Prožijte s ní dobrodružství na jihu Itálie a její neuvěřitelnou cestu plnou lásky, humoru, ale i problémů, které občas trápí každou z nás.

www.knihykazda.cz