Kolik tváří zla se skrývá pod maskou ANDĚLA SMRTI?

08.06.2024

Světově úspěšný autor thrillerů Robert Bryndza se vrací s dalším případem Eriky Fosterové a jejího týmu! Dokáže Erika odhalit všechny tváře zla?

Že jste ještě o spisovateli Robertu Bryndzovi a hlavní hrdince Erice Fosterové neslyšeli? Robert Bryndza je autorem mnoha bestsellerů, kterých se jen v anglickém jazyce prodalo více než pět milionů výtisků. Proslavil se především svými thrillery. Jeho debut na poli detektivních thrillerů, Dívka v ledu, vyšel v Británii v únoru 2016 a během prvních pěti měsíců se ho prodal jeden milion výtisků. Kniha se stala číslem jedna na britském, americkém i australském Amazonu, do dnešního dne se jí prodalo více než 2 miliony výtisků v angličtině a dočkala se překladů do dalších 29 jazyků. Po Dívce v ledu, kde Robert představil vyšetřovatelku Eriku Fosterovou, pokračoval v této sérii knihami Noční lov, Temné hlubiny, Do posledního dechu, Chladnokrevně, Smrtící tajnosti a Osudné svědectví.

Poté se Robert zaměřil na novou sérii thrillerů s hlavní hrdinkou Kate Marshallovou, bývalou policistkou, která se stala soukromou vyšetřovatelkou. Hned první kniha ze série s názvem Kanibal z Nine Elms se stala nejprodávanější knihou na americkém Amazonu, umístila se v první pětici bestsellerů na britském Amazonu a postupně vyšla v dalších 15 zemích. Na tento úspěch navázal dalšími případy Kate Marshallové Mlha nad Shadow Sands, Propast smrti a Ďáblova cesta.

Na podzim roku 2023 se rozhodl vydat samostatný thriller. Tíživé ticho se stalo největším knižním překvapením roku 2023 a čtenáři si temný psychologický thriller s tajuplnou zápletkou zamilovali. V knize Robert představil hlavní hrdinku, úspěšnou lékařku Maggie, která musí vypátrat, proč zemřel její manžel, než se sama stane obětí "nešťastných náhod".

Ve své novince s názvem Anděl smrti se Robert Bryndza vrací zpátky ke své hrdince Erice Fosterové a jejímu týmu. Spolu stojí před zapeklitým případem: Kdo zavraždil vysoce postaveného politika, hvězdného fotbalistu a castingového režiséra? Co spojuje oběti dohromady, kdo další je zapleten do skandálu a jak daleko jsou mocní ochotní zajít, aby ochránili své vlastní zájmy? A ta nejdůležitější otázka zní: Dokáže Erika vraha vypátrat, odhalit všechny jeho tváře a zastavit ho dřív, než přibydou další oběti?

Všechny napínavé zvraty v knize Anděl smrti si můžete vychutnat nejen v knižní podobě, ale také jako audioknihu. Všechny případy Eriky Fosterové podmanivě načetl oblíbený herec Martin Stránský.

Ukázka z knihy Anděl smrti:

Erika prošla kolem desky z kamene protkané oranžovo-hnědými žilkami k pootevřeným dveřím vedoucím z kuchyně. Na prahu za¬váhala, když ji do nosu uhodil tolik známý nevábný pach smrti. Pak dveře otevřela.
Tlusté závěsy byly zatažené a uprostřed zůstala patnácticentime¬trová mezera. Oranžový pruh osvětloval bledé tělo mohutného bílé¬ho nahého muže na posteli. Nemohla najít vypínač, a tak prudce roztáhla závěsy a nechala do místnosti proudit světlo zvenčí. Kromě manželské postele s černým povlečením tam nebyl žádný jiný nábytek. Muž ležel na břiše, svázaný do kozelce, ruce a nohy spoutané za zády a vytažené vzhůru prova¬zem, který je spojoval. Hlavu měl zakloněnou, takže obličej směřoval k závěsům, ústa přelepená lepicí páskou. Kůži měl bledou a ochablou jako pudink. Erika opatrně natáhla ruku a zkontrolovala mu puls.
Ano. Bezesporu byl mrtvý.

Na podlaze po pravé straně postele ležely na hromadě hnědé kalhoty, košile a kravata. Ve snaze narušit co nejméně důkazů Erika prohledala kapsy kalhot a našla koženou peněženku a malou čtver¬covou bílou obálku. Peněženka byla prázdná kromě jediné identifi-kační karty. Jednalo se o průkazku do Dolní sněmovny pro Nevilla Lomase, poslance Konzervativní strany za severovýchodní Surrey.

Obálka nebyla zalepená a uvnitř našla tři polaroidové fotografie. Byl na nich Neville Lomas ležící na posteli, oblečený a podle všeho živý, a nepřítomně zíral do fotoaparátu. Na druhém polaroidovém snímku byl nahý a ležel na zádech, a na třetím byl svázaný. Erika fotografie otočila, přičemž zlehka držela okraje a dávala pozor, aby se snímků nedotkla. Každá fotka byla podepsaná černým popisova¬čem. Podpis plný oblin vypadal téměř dětsky: ANNABELLE.