Komfortně a v chládku

10.06.2022

Teploty přes 30 stupňů a doma horko k zalknutí - to je klasický letní scénář v mnoha domácnostech. Pokud vás také každé léto trápí přehřívání vašeho domu či bytu, venkovní žaluzie mohou být snadným řešením.

Ochrání před ostrým sluncem, vysokými letními teplotami i před pohledy zvenčí... To všechno umí venkovní žaluzie. Sice je ideální pořizovat je zároveň s okny, ale pokud se na jejich výměnu právě nechystáte, existují i venkovní žaluzie uzpůsobené pro pozdější montáž. "Systémové řešení žaluzií VEKRA KOMFORT lze montovat i dodatečně. Můžete je tedy mít doma prakticky kdykoliv. Tvoří je samonosná konstrukce, která se upevňuje na okenní rám. Nezasahuje tak do stěny kolem okna a nedojde tedy ani k narušení fasády. Žádné nákladné stavební úpravy před jejich instalací proto nejsou potřeba," vysvětluje David Šejvl, manažer divize stínění značky VEKRA, české jedničky mezi výrobci oken.

Venkovní žaluzie nejenže uchrání před nevítanými pohledy zvenčí, ale zároveň v létě pomůžou udržet interiér chladný až do večera. Sluneční paprsky totiž pohlcují ještě před okenním sklem a do místnosti je vůbec nepustí. Tato vlastnost se ovšem hodí i v zimě, kdy interiér naopak pomáhají chránit před chladem a mrazem. Jen je třeba počítat s rizikem, že horní kastlík může mírně zasahovat do okna a snižovat tak průhled zevnitř. "Ovládání žaluzií je řešeno elektricky, pomocí tlačítka na zdi, dálkového ovládání nebo aplikace v telefonu či tabletu," vyjmenovává David Šejvl z VEKRY. Při zatahování žaluzií tak ani nemusíte být doma! Navíc je lze doplnit o speciální čidlo, které se postará o to, aby se žaluzie samy zatáhly podle aktuálního počasí. Žaluzie VEKRA KOMFORT jsou navíc dostupné i ve variantě s integrovanou sítí proti hmyzu. A že je venkovní stínění příliš nápadné a celkovému vzhledu domu právě nelichotí? Udělejte z nedostatku přednost a využijte je jako zajímavý architektonický prvek, který oživí jednolitou fasádu domu. Co je ale nejdůležitější, konečně budete mít přes léto doma příjemně nízkou teplotu.

Více na www.vekra.cz.