Korbička: Šperky, o kterých lidé sní

11.02.2022

Osobní přístup a láska, kterou vkládají šperkaři do své práce, je odrazem každého jimi vytvořeného šperku. Spojením kvalitních materiálů a ruční práce vznikají jedinečné šperky pro důležité okamžiky Vašeho života.

Vášeň k řemeslu

Už jako malý věděl, že se chce vydat podobnou cestou jako jeho otec, uznávaný kovorytec. Luboš Korbička, zakladatel šperkařské dílny Korbička šperky, se v mládí rozhodl vystudovat zlatnický obor, kde si zamiloval práci se zlatem a drahými kameny. Jeho vášní bylo vytvářet originální šperky, které budou vyjadřovat osobnost a duši člověka. Šperky, o kterých lidé sní, přeměnit ve skutečnost. V dílně v Brně, pod rukami talentovaných zlatníků, vznikají unikátní autorské kousky dle přání jejich zákazníků.

Nejznámější drahé kameny a jejich symbolika

Nejen, že jsou nádherné svým vzhledem, ale znáte symboliku a účinky drahých kamenů? Pan Korbička shání kameny po celém světě. Nejvíce ho baví, když si pro danou surovinu může zaletět přímo sám. Navštívit důl, kde se těží a následně v jeho dílně z tohoto kousku vybrousit něco výjimečného. Diamant, dodávající životní energii, právem nosí titul krále mezi drahými kameny. Smaragd, který je okouzlující díky své zelené barvě, symbolizuje víru, nesmrtelnost a harmonii života. A jaký kámen dodává kuráž a sílu? No přece rubín, který se stává nepřehlédnutelným díky své červené barvě.

Výběrem správného šperku to začíná

Nejžádanějšími šperky jsou stále zásnubní a snubní prsteny, které se stávají součástí neopakovatelného dne v životě lidí. Dva lidé se rozhodnout slíbit si lásku a věrnost na celý život a stvrdit tento slib výměnou snubních prstenů. Ať už hledáte klasický a jednoduchý styl, nebo máte rádi modernější a extravagantnější kousky, věřte, že společně s Korbička šperky najdete tu správnou variantu. Díky specializaci na zakázkovou výrobu si můžete nechat vyrobit prsten přesně podle Vašich představ nebo se podívat na aktuální nabídku na webových stránkách.

www.korbicka.com