Korejský ženšen………zázrak přírody!

09.06.2021

Ženšen pravý je nejsilnějším posilujícím prostředkem asijské medicíny a je hodnocen jako nejúčinnější adaptogen. Tato rostlina se již tisíce let užívá k dosažení lidské dlouhověkosti v dobré fyzické i psychické kondici.

" Dobrý lék chutná hořce, dobrá rada drásá uši."
Konfucius, 551 - 479 př.n.l.- výraznou hořkou chuť ženšenu znal i významný čínský filozof a státník Konfucius.

Co skrývá jeho název?

Botanické jméno Panax Ginseng mu dal ruský botanik Carl Anton Meyer v roce 1843. Je odvozeno z řeckých slov Pan = vše a Axos = léčit. Nejznámější a nejčastěji používaný název - ženšen - pochází z čínských slov Zen- Shen = kořen života. České pojmenování této byliny je také výstižné: Všehoj lékařský nebo lidově "stosil" či "životabudič".

Nejúčinnějším ženšenem je právě korejský neboli pravý. V Asii se užívá více než 5000 let a je považován za to nejcennější, co nám příroda nabízí. Dnes, díky intenzivnímu zkoumání, laboratorním a klinickým testům, víme proč. Jako jediná bylina obsahuje 35 druhů saponinů (ginsenosidů), které v kombinaci s vitamíny, minerály, polysacharidy a mnoha dalšími cennými prvky dávají ženšenu ohromné spektrum účinků. V každém organismu dokáže detekovat slabiny, a na ty působí. Rozpozná buňky, které našemu tělu nejsou vlastní. Ať se jedná o bakterie, viry, plísně nebo dokonce nádorová bujení.

Ženšen podporuje a stabilizuje činnost pěti základních životních orgánů. Těmi jsou srdce, plíce, játra, slezina a ledviny. Právě příznivým působením na tyto orgány má ženšen téměř nekonečné množství blahodárných účinků. Aktivuje imunitní systém, snižuje cukr a cholesterol v krvi, reguluje krevní tlak. Podporuje činnost mozkových buněk, zlepšuje paměť a působí proti únavě. Ženám pomáhá překonat nepříjemné projevy menopauzy a mužům problémy s erekcí. Chrání nás před civilizačními chorobami, což je, hlavně v dnešní uspěchané době, velkým přínosem.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet účinky pravého korejského ženšenu, nehledejte ho v lékárnách. Jejich výběr produktů je velmi omezený a většinou se nedozvíte, jaký ženšen byl použit a jak byl zpracován. Což je zásadní pro hodnocení kvality ženšenového potravinového doplňku. Navštivte raději ověřené internetové obchody, které dováží ty nejkvalitnější produkty přímo z Jižní Koreje. Škála jejich produktů je většinou široká a můžete vybírat z extraktů, kapslí, čajů, sladkostí nebo jinak zpracovaných kořenů této zázračné rostliny.