Kousek přírody - Natur Bites

27.09.2021
Natur bites, česky "kousky přírody". Ve velkoobchodu a e-shopu NaturBites.cz, se té přírody sešel opravdu velký kus.


Firma dodává na český trh vysoce kvalitní, ryze přírodní potraviny a kosmetiku. Jejími dodavateli jsou výhradně malé, rodinné regionální firmy z Česka a z jihu Evropy.


V sortimentu najdeme jedno druhové i smíšené medy ze Srbska, z pevninského Řecka a z Kréty. Z ostrova Kréta firma dováží i další potraviny, jako jakostní jedno druhové, extra panenské olivové oleje, ochucené olivové oleje, bylinné čaje a opravdu špičkové kořenící směsi bez soli.


Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří nejen přírodní potraviny, ale i přírodní kosmetika.


NaturBites zastupuje na našem trhu dvě značky. Jednu domácí KK z Karlových Varů a krétskou OLIVE Beauty-Medi-Care.


Pod značkou KK se skrývá tzv. užitná Krušnohorsko-karlovarská přírodní kosmetika, která vzkřísila letité receptury lázeňských lékárníků, které zkombinovala s recepturami lidových, krušnohorských bylinkářů. Produkty jsou vkusně zabaleny ve 100% recyklovatelných materiálech, a i estetická úroveň obalů je velice vysoká. Produkty KK, představují krásný, funkční dárek v cenové hladině, která uspokojí každého.


OLIVE Beauty-Medi-Care, je tradiční, užitná i zkrášlovací kosmetika z Kréty, s více než 3000-letou tradicí. Kombinací BIO extra panenského olivového oleje s bylinnými extrakty a oslím mlékem, vzniká po tisíciletí kosmetika nádherné vůně a vynikajících regeneračních a hydratačních vlastností, kterou podle pověstí používala už bájná Kleopatra.
Přírodní kosmetiku doplňuje prodej nejkvalitnějších, chemicky neupravovaných mořských hub a rostlinných masážních a mycích žínek a drátěnek na nádobí z tykvovité rostliny luffa cylindrica (lufa válcovitá). Oba tito pomocníci do sauny nebo do koupelny, v boji s levnou konkurencí z produkce chemického průmyslu, vítězí svou dlouhou životností a nesrovnatelně lepšími užitnými vlastnostmi.


"Vše to začalo dárkem od mého srbského kolegy. Tím dárkem byl akátový med", říká majitel firmy NaturBites.cz Richard Houška.


"Do té doby jsem medu opravdu moc nedal. Prostě mi nechutnal. Ochutnáním srbského akátového medu, se mi změnil svět. Něco mě pořád nutilo, abych si tu chuť nenechával pro sebe, ale nabídl jí na českém trhu", dodává.


Obchod NaturBites vznikl v roce 2017. Ze srbského medu se sortiment rozrostl o nejkvalitnější medy řecké, včetně RAW, tedy zpracovávaných při nízkých teplotách, aby byly zachovány všechny prospěšné, přírodní látky v medech obsažené. V sortimentu je tak možné najít med tymiánový, piniový, pomerančový, s jedlým kaštanem, lesní med z Kréty, akátový, lipový, květový světlý i tmavý luční. Všechny medy mají jedno společné, vynikající chuť a kvalitu. Některé jsou na český trh zatím dodávány jen velkoobchodně, ale pro rok 2022 připravuje firma jejich prodej v maloobchodním balení 250g a 500g.


Od roku 2020 se stal NaturBites dovozcem olivových produktů, koření bez soli a bylinných čajů krétské rodinné farmy, a nabízí tak široký sortiment těch nejkvalitnějších darů krétské přírody. Skvělé jsou například dressingy (marinovací oleje), které tvoří ten nejlepší, extra panenský olivový olej a bylinky nebo ovocné šťávy. Pomocí těchto dressingů je možné z jednoho zeleninového základu vykouzlit mnoho různých variant skvělých salátů. Mimo to, je s nimi možné marinovat veškeré druhy masa a zeleniny a vytvářet tak nekonečnou škálu chutí připravovaných pokrmů.


O čajích z endemických, krétských bylin, jsou tamní obyvatelé bytostně přesvědčeni, že mají na svědomí jejich bájnou dlouhověkost a vitalitu. O těchto bylinách se zmiňuje nejen bible, ale i mnohem starší lékařské prameny, včetně knih zakladatele moderní medicíny, Hippokrata. Význam jedné z těchto bylin, cistu krétského, opět nebývale vzrostl v dnešní době.


Výsostným znakem všech nabízených produktů je jejich 100% přírodní původ. U potravin klade firma, vedle kvality, největší důraz na chuť a u kosmetiky na funkčnost.


I proto je ve všech recenzích zákazníků oceňována úroveň komunikace a odbornost. 

"V celém nabízeném sortimentu není ani jeden výrobek, který bych nevyzkoušel já osobně nebo někdo z mé rodiny", potvrzuje majitel firmy Richard Houška.


Produkty zmíněné v článku najdete na: www.naturbites.cz