Kouzlo italského skleněného nábytku: Představujeme vám značky FIAM a SOVET

20.05.2022

Milujete čistý nadčasový design, který skvěle ladí s moderním, klasickým i rustikálním vybavením, zůstává elegantní za všech okolností a vydrží věky? Pak vás v našem e-shopu jistě zaujme exkluzivní skleněný nábytek, který přechodné stylové trendy nechávají průzračně chladným.

Sklo působí díky průniku světla vzdušně a lehce, je proto vhodné i do menších interiérů. Mimořádně luxusně vypadá v kombinaci s kovem. Jde o ideální materiál zejména pro odkládací stolky, svrchní desky pracovních či jídelních stolů, ale i pro nejrůznější kreativní doplňky, kde se uplatní tzv. ohýbané sklo. Moderní technologie používané při výrobě skleněného nábytku upravují jeho vlastnosti tak, aby byl trvanlivý a zcela v souladu s bezpečným každodenním používáním v domácnosti. Údržba skleněného nábytku je navíc nad očekávání jednoduchá - speciální povrchové úpravy si poradí i s všudypřítomnými otisky prstů.

FIAM: 50 let lásky ke skluSklo bylo přitom až do 70. let 20. století v oblasti nábytkářství značně opomíjenou surovinou využívanou nanejvýš k finálnímu zdobení. Ital Vittorio Livi však spatřil plný potenciál tohoto ušlechtilého materiálu, který už pátou dekádu rozvíjí pod značkou FIAM. Společnost je lídrem v oblasti prémiového nábytku z ohýbaného skla, který kompletně navrhuje, vyvíjí a vyrábí. Své moderní patentované technologie pro nejkvalitnější zpracování spojuje s tradiční ruční výrobou a inovativním designem. Nebojí se při tom pouštět do odvážných a nekonvenčních tvarů, které dovádějí řemeslníky FIAM až na pokraj jejich schopností a zkušeností. Stojí to za to? Posuďte sami!

Když se řekne sklo v interiéru, většina z nás si jako první vybaví zrcadlo. V podání FIAM už vám letmá kontrola image před odchodem do práce nebude stačit. Přesvědčíme vás, že zrcadlo může být výrazným stylovým kouskem, který se významně podílí na celkovém vzhledu prostoru. Originální zrcadlo CHRISTINE působí, jakoby se vám na zdi rozlila tajemná kapalina. Zaručujeme vám, že tak mocný efekt nezůstane bez pozornosti okolí. I proto se zrcadlo CHRISTINE hodí také do komerčních a kancelářských prostor, které potřebují zanechat dojem. Vybrat si můžete čtvercový nebo obdélníkový tvar.

V portfoliu FIAM dále najdete efektní jídelní, kancelářské, konferenční a noční stolky z ohýbaného a tvarovaného skla, které by svou ledovou krásou okamžitě obstály i v zámku Sněhové královny. Výrazný celoskleněný stůl je jako drahokam zasazený doprostřed místnosti. Pokud k němu usadíte své hosty, budou se cítit jako nanejvýš vážená návštěva.

Nás okouzlil elegantní jídelní stůl LUXOR, který designér Rodolfo Dordoni navrhl s neobyklou podnoží tvořenou ze skleněných válců.

Ozdobná skleněná vitrína patří k nejoblíbenějším typům úložných prostor. Není divu, když v ní můžete vystavit na odiv oblíbené knihy, dekorace nebo cenné rodinné vzpomínky. V našem katalogu FIAM nabízíme skleněné police, knihovny a vitríny, které působí takřka jako umělecké předměty samy o sobě. Vybrali jsme pro vás elegantní skleněnou vitrínu INORI se čtyřmi policemi. Knihovna, která vám poslouží jak na knížky, tak i na vystavení váziček, sošek či dalších dekorací, je všestraně využitelná, lze jí aranžovat jako samostatně stojící či nastěnnou.

Pokud jste už zcela propadli kouzlu skleněného nábytku a stále hledáte další kousky do sbírky, v e-shopu ALAX určitě zavítejte i do kategorie osvětlení a doplňků značky FIAM. Najdete tam inspiraci a zjistíte, že vaše sbírka zatím ani zdaleka není kompletní! Dnes jsme pro vás vybrali sofistikovaný stojan na deštníky COBRA. Elio Vigna jej navrhl s kovovou podstavou a tělem z ohýbaného skla, které skutečně připomíná vznešeně vztyčenou kobru královskou. V tomto podání se jí však bát nemusíte - naopak, stane se vaším nejlepším přítelem nejen v deštivých dnech.