Krabička jako přání

04.05.2023

Chcete překvapit něčím originálním? Nevíte si rady, jak obdarovat své blízké nebo potřebujete nějaké krásné přání pro své příbuzné nebo známé?

Máme pro vás tip na originální dárek, který můžete sami vyrobit.

Poradíme vám, jak na to:

Budete potřebovat:

- rozložený korpus krabičky s víčkem, rozkládací přání
- designové (scrapbookové papíry)
- papírové výseky (motýlci, kytičky, srdíčka, ptáčci) ladící s konceptem přání
- papírové chipboardy – nápisy a přízdoby z papírové lepenky
- miniaturní dekorace k dozdobení
- ozdobné mašličky, šňůrky, kamínky
- oboustranná lepicí páska
- speciální lepidlo na papír s nízkým obsahem vody, které po uschnutí zprůhlední
- 3D lepící čtverečky různé tloušťky
- pinzeta se zahnutými konci, nůžky na detailní stříhání

Nejprve složíme korpus krabičky a víčko. Zvolíme si podkladový papír pod zdobení na polepení víčka krabičky. Podkladový papír zvolíme tak, aby nám ladil s designovým papírem, ze kterého budeme vystříhávat jednotlivé motivy.

Základní podklad ve tvaru a velikosti o trochu menší než je obvod víčka nalepíme pomocí oboustranné pásky na pohledovou stranu víčka.

Vystříhané motivy z designovéhu papíru si zkusíme poskládat tak, aby nám motiv vytvářel 3D efekt a působil plasticky. Až budete s motivem spokojení, je dobré si ho nafotit telefonem, abyste měli obrázek, jak máte jednotlivé díly poskládat a nalepit. K tomu budete potřebovat 3D čtverečky a něco málo trpělivosti. Budete lepit a skládat jednotlivé dílky na sebe. Na určené místo nalepíte nápis např. "Blahopřání" z papírové lepenky (tzv. chipboard)

Až budete hotovi, ten samý motiv z víčka nalepíte stejným způsobem na rozkládací přání, na jeho vrchní stranu. Do vnitřku přání nalepíte nebo vepíšete text přání a levou stranu dozdobíte částí motivu z víčka a přání. Musíte však dávat pozor, aby šlo přání zavírat, motiv tedy nemůže být tak vysoký jako na víku.
A máte téměř hotovo. Nejlepší je vyrobit přání s časovou rezervou a podívat se na něj za 1 nebo 2 dny a uvidíte, že sem je potřeba přidat mašličku, tady můžu ještě dolepit kytičku nebo třpytivý kamínek. Zkrátka zjistíte s odstupem času, co lze ještě vylepšit.

Tak, co vy na to? Pustíte se do toho? Vše, co potřebujete, seženete v našem kamenném obchodu nebo e-shopu: www.creative.icpraha.cz.

Pokud se necítíte na to, že si přání vyrobíte sami, je možné se s námi domluvit a my pro vás originální přání k