Krása uvnitř zrozená

08.06.2021

O tom, jak se značce Eberlin Biocosmetics daří v této těžké době a na jaké novinky se můžeme těšit v letošním roce, jsme hovořili s Alenou Jírů, obchodní a marketingovou ředitelkou společnosti.

Proč jste se rozhodla právě pro značku Eberlin Biocosmetics?

Hledala jsem značku, která by splňovala moderní nároky na profesionální kosmetiku a zároveň by v sobě zahrnovala kompletní koncept péče pro kosmetické salony.

Znamená to tedy, že značka Eberlin Biocosmetics je zcela nová?

Je tomu přesně naopak! Na českém a slovenském trhu jsme se značkou Eberlin od roku 2019, ale společnost byla založena již v roce 1984 ve Španělsku a má za sebou více než 35 let výzkumu a vývoje kosmetických produktů. Historie značky sahá ale mnohem dále. V roce 1550 před naším letopočtem byl v egyptském Luxoru nalezen tzv. Ebersův papyrus - jeden z nejstarších a nejvzácnějších lékařských papyrů, který obsahuje velmi cenné informace o léčivých rostlinách a jejich účincích. Odtud název společnosti Eberlin, která spojila znalosti starověkých technik s moderními vědeckými metodami, což dalo vzniknout moderní kosmetické řadě produktů Eberlin Biocosmetics.

Co je hlavní filozofií společnosti?

Filozofií společnosti Eberlin je použití čistých přírodních extraktů a koncentrovaných aktivních látek. Společnost Eberlin má jako jedna z mála kosmetických společností vlastní laboratoře, ve kterých se zabývá výzkumem a vývojem moderních přírodních kosmetických produktů, které splňují veškerá očekávání týkající se účinku působení na pokožku.

Znamená to tedy, že Eberlin Biocosmetics je v "bio" kvalitě?

To bio v názvu značky neznamená bio kvalitu, ale to, že společnost Eberlin dbá při vývoji kosmetiky především na výběr kvalitních surovin v biologické kvalitě. S oblibou říkám, že se jedná o moderní značku s velkým důrazem na složení produktů.

Je možno značku Eberlin Biocosmetics zakoupit pouze v kosmetických salonech?
Tak v této záležitosti jsme měli v Eberlin Biocosmetics velice jasno. Kosmetické produkty bylo možno zakoupit výhradně v kosmetických salonech, protože věříme, že bez toho kosmetického poradenství se ta domácí péče opravdu těžko nastavuje. Rok 2020 nám ale přinesl pandemii koronaviru a bylo třeba se s tím nějak vypořádat. Takže ano, v současné době je možné produkty Eberlin zakoupit také na našem originálním e-shopu.

Na jakou kosmetickou péči se zejména zaměřujete?

Eberlin, to je cílená kosmetická péče, která má řešení na veškerou problematiku pokožky. Díky rozsáhlé a komplexní nabídce produktů v podstatě neexistuje problém, na který bychom neměli řešení. Máme v nabídce 15 kosmetických řad k péči o pleť, které se dají vzájemně kombinovat a dosahujeme opravdu excelentních výsledků.

Jaké je portfolio vašich výrobků? Zaměřujete se pouze na péči o pleť?

Kromě uvedených 15 řad určených k péči o pleť máme také 9 řad k péči o tělo a dále kompletní nabídku dekorativní kosmetiky a potravinové doplňky. Eberlin Biocosmetics, to je opravdu komplexní způsob péče o klienta a také o kosmetický salon.

Jak s tím souvisí potravinové doplňky? A co znamená váš slogan "Krása uvnitř zrozená"?

My věříme, že vnější krása často odráží krásu vnitřní. Pokud tedy klienta trápí nějaká problematika pokožky, často to může souviset s jeho vnitřním prostředím. Pro komplexní působení účinných látek na organismus vyvinul Eberlin také řadu výživových doplňků s moderním složením, které nám pomáhají obnovit vnitřní rovnováhu těla. Eberlin neobsahuje barviva a syntetické konzervační látky, je bez umělých parfemací, neobsahuje parabeny, není testován na zvířatech a je vhodný pro vegany.

Můžete prozradit vaše plány do budoucna?

Jsem kosmetikou Eberlin tak nadšená a ty ohlasy ze spolupracujících salonů jsou natolik pozitivní, že upřímně věřím, že do dvou let budeme na českém trhu významným partnerem mnoha kosmetických salonů. Víme, že máme našim partnerům co nabídnout!

Text: Johana Šlajchrtová

Foto: Eberlin Cosmetics