Sebevědomí žen po ablaci trpí. Krásné prádlo je pro ně zásadní

16.09.2022

Jen v Česku onemocní rakovinou prsu každý rok přibližně 7200 žen. Některé případy si vyžádají takzvanou ablaci, tedy odstranění prsu, což může mít zásadní vliv na sebevědomí ženy. V takovou chvíli je nejen pohodlné, ale také krásné prádlo naprosto stěžejní.

Přichází říjen, měsíc, ve kterém si celý svět připomíná problematiku zhoubných nádorů prsu. Cílem šíření povědomí o prevenci a včasném záchytu tohoto onemocnění, což je při léčbě naprosto stěžejní. Zároveň ale jde o vyjádření podpory ženám, které se potýkají s touto diagnózou. Protože symbolem rakoviny prsu je růžová stužka, je tento měsíc také nazývaný Pink October.

K podpoře i šíření povědomí dlouhodobě přispívá i český e-shop se spodním prádlem Astratex.cz. "Neustále rozšiřujeme nabídku protetického prádla a chceme ukázat, že i podprsenky pro ženy po ablaci mohou být krásné, elegantní a podle posledních trendů. Přejeme si, aby žádná zákaznice nemusela rezignovat na své pohodlí a komfort," popisuje Iva Janoušková, brand managerka z e-shopu Astratex.cz.

Tomuto typu prádla je na e-shopu Astratex.cz věnovaná celá samostatná kategorie, která skutečně zahrnuje mnoho různých typů podprsenek od krajkových, přes praktické hladké kousky až po sportovní modely.

Krajky i sportovní modely

Velmi elegantní je například černá protetická podprsenka Prudence, jejíž dekolt tvoří průsvitná krajka. Je nevyztužená a má hluboko posazenou zadní část, proto se perfektně hodí pod topy s odhalenými zády.
Něžný ženský styl má starorůžová podprsenka DIM Post Surgery s hladkými košíčky zdobenými jemnou krajkou. Milovnice krajek potěší podprsenka Latina. Díky hladké podprsence, jako je například Amelia nebo model Rhodos zdobený decentními puntíky, mohou i ženy po ablaci sebevědomě nosit topy na tělo.
Velmi jednoduchý design pak mají nevyztužené protetické podprsenky Bennet z bio bavlny, které jsou k dostání v dvojbalení černé a bílé. Jejich výhodou je také zapínání vepředu.

Tento typ podprsenek přitom funguje tak, že vnitřní strana košíčků z hladkého mikrovlákna či certifikované eko bavlny obsahuje kapsičky pro vložení protetické náhrady, čímž vytvoří zdání přirozeného poprsí. Ramínka u těchto podprsenek bývají širší a měkce podložená, aby jejich nošení bylo pohodlné a nezařezávaly se.