Kreativní obchod Tvorboshop s vlastní, ryze českou výrobou

16.09.2021

Povídali jsme si s Jitkou Novodomskou, majitelkou a zakladatelkou internetového obchodu s kreativním sortimentem Tvorboshop.cz. V Jičíně si sami vyrábí originální příze pod značkou YarnMellow.

Co všechno u vás můžeme najít?

Jsme obchod s největším sortimentem tohoto druhu v česku, najdete u nás obrovský výběr galanterie, výtvarných potřeb, všechno na šití, pletení a kreativní tvorbu.

Jak vás napadlo začít si vyrábět vlastní produkty?

Kvůli neustálým problémům s dodavateli. Občas poslali špatnou kvalitu, dodací lhůty byly strašně dlouhé a často s nimi byla i mizerná domluva. O cenách nemluvě. Tak jsme se naštvali a začali řešit, jak by se daly ty nejoblíbenější produkty vyrobit.

Jak dlouho takový proces trvá a jak vlastně probíhá?

Je to dlouhé. Od prvotního návrhu až po realizaci je to třeba rok i víc. Nikdo ve firmě navíc není odborník na textilní výrobu ani na konstrukci strojů, takže jsme všechno dělali metodou pokus omyl. Bylo potřeba nechat vyrobit stroje na míru, ale strašně dlouho se pak ladil samotný postup výroby, několikrát jsme museli měnit součástky, protože se hrozně rychle opotřebovaly nebo nezvládly takové zatížení, jaké bylo potřeba pro to, aby finální produkt vypadal tak, jak jsme si představovali.

Co všechno tedy dnes vyrábíte?

Náš nejúžasnější produkt jsou duhová klubíčka Butterfly. Nevyrábíme na přání zákazníků, ale máme už své barevné kombinace, které držíme skladem. Díky tomu jsme schopni posílat objednávky třeba ještě ten samý den, kdy je zákazníci vytvoří.

Nedávno jsme spustili výrobu bavlněných šňůr z recyklované bavlny s názvem Berry. Byl to boj, sotva jsme vyřešili jeden problém, přišel další atd. Ale dokázali jsme to a poptávka převyšuje rychlost výroby, takže jsme museli objednat další stroje.

V čem jsou vaše produkty výjimečné?

Tak určitě tím, že jsou vyráběné v České Republice. Jsou to prémiové produkty ze skvělých materiálů, navíc vyráběné ručně. Každé klubíčko nám musí několikrát projít rukama, když se mění barva, když se lepí etiketa apod. Šňůry to samé.

Jaké máte plány do budoucna?

Plánů je hodně, uvidíme, co z nich se nám nakonec podaří zrealizovat. Teď tedy budeme zase rozšiřovat výrobu a rádi bychom otevřeli naši první kamennou prodejnu. Máme skvělý sortiment, který si zaslouží být viděn naživo. U přízí a látek je důležité si je při vybírání osahat, vidět přesný odstín apod.
No a musíme urychleně vyřešit topení ve skladu, abychom nezmrzli.