Krk a dekolt - co neví, to nepoví!

05.09.2023

Při každodenní péči o pleť často hýčkáme obličej top kosmetickými přípravky, zatímco ke krku a dekoltu se chováme macešsky. Přitom má i tato část našeho těla jemnou a tenkou pokožku. Navíc je často vystavena sluníčku, větru i mrazu, takže je obzvláště náchylná k projevům stárnutí. Ironií je, že zatímco my svůj skutečný věk pečlivě skrýváme péčí o pleť obličeje, náš dekolt může důvtipnému pozorovateli velmi rychle vyklopit pravdu. Je nejvyšší čas rozšířit péči dál než po bradu!

Ručičky na budíku kmitají rychleji. Proč?

S nevyhnutelným tikáním hodin se náš dekolt poddává gravitačním silám a přirozenému úbytku látek vyživujících pokožku. Zpomaluje se tvorba kolagenu a elastinu, tedy bílkovin, které dodávají pokožce pevnost a pružnost. Toto zpomalení spolu s neustálým působením změn a nároků počasí, má za následek povadlou pleť, vrásky a ztrátu hydratace v dekoltu. Pokud jste se někdy samy sebe ptaly, proč krk a dekolt stárne rychleji, pak jste právě obdržely odpověď.

Jak mít dekolt jako dvacítka?

Zaměření se na kondici krku a dekoltu vyžaduje kombinaci osvědčených metod péče o pleť.

  • Opalujte se bezpečně. Důsledné používání širokospektrálního ochranného faktoru nejenže zabrání spálení, ale také udrží hyperpigmentaci a předčasné stárnutí na uzdě.
  • Nezbytná je také hydratace, protože s věkem kyselina hyaluronová v těle klesá.. Každodenní rituál hydratace této oblasti pomáhá udržet její hladkost a pružnost.
  • Zařazení pravidelného peelingu k odstranění odumřelých kožních buněk přinese efektivní omlazení pokožky.
  • Spějete na zádech. Proč? Protože při spánku na boku se dekolt "láme" a ráno můžete vidět nevzhlednou vráskovou mapu, která by výrazností přebila kdejaký řetízek. V mládí se vrásky ještě do hodiny vyhladí. Ale čím jsme starší, tím si kůže více pamatuje a a co si zapamatuje, to už nepustí. Stejné je to s vráskami v obličeji. Spánkové vrásky vznikají zabořením obličeje do polštáře. Po ránu je můžeme vidět v oblasti mezi nosem a tvářemi.
  • Používejte kosmetiku a doplňky stravy, které podporují zdraví pokožky.

Průkopníci krásy: Probiotika a prebiotika v kosmetice a doplňcích stravy

Kromě těchto zavedených kroků se objevila nová hranice v péči o pleť, která zahrnuje výhody probiotik a prebiotik. Tyto látky podporující mikroby se neomezují pouze na zdraví našich střev, ale našly si cestu i do kosmetiky a doplňků stravy, kde zlepšují zdraví pokožky a zpomalují proces stárnutí.

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které pomáhají obnovit přirozenou rovnováhu naší pokožky, zatímco prebiotika jsou pro tyto bakterie potravou, která zajišťuje jejich přežití a množení.

Zařazení kompletních vitamínových doplňků stravy s prebiotiky a probiotiky do rutinní péče o pleť může pomoci posílit kožní bariéru, zlepšit hydrataci a zmírnit záněty. Díky tomu se váš krk a dekolt může těšit z dodatečné ochrany před nepříznivými vnějšími vlivy, kterým denně čelí.

Dokonalou péči završí kosmetika s prebiotiky. Za pozornost stojí luxusní česká kosmetika La Daumé, která obsahuje prebiotika, jako je inulin, fruktóza, glukóza, oligosacharid alfa-glukan. Kosmetika svým složením intenzivně pomáhá podporovat zdravou kožní bariéru a mikrobiom.

www.ambeauty.cz