Kurkuma podporuje správnou činnost jater i kardiovaskulárního systému

04.07.2023

Už jste někdy slyšeli o kurkumě? A víte, že ji můžete využívat nejen v kuchyni, ale také ve formě doplňku stravy? Kurkuma je totiž významným antioxidantem, podporuje správnou činnost jater a kardiovaskulárního systému. Pojďte se dozvědět více o doplňku stravy Vitar EKO Kurkuma, který je vhodný také pro vegany.

Vitar EKO Kurkuma – novinka v řadě Vitar EKO Friendly

Doplňky stravy Vitar EKO, které spadají do portfolia tradičního českého výrobce VITAR, jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí. Jejich krabička je 100% recyklovatelná, používá i ekologické barvy potisku. Uvnitř najdete kapsle, které však nejsou umístěny v klasických plastových blistrech, ale v papírových sáčcích, jejichž cílem je minimalizace zbytkového odpadu. Sáčky jsou uzavíratelné pomocí přiloženého dřevěného kolíčku.

Nejžhavější novinkou, která se přidává k 10 stálicím, je Vitar EKO Kurkuma. Veganské kapsle vynikají vysokým obsahem extraktu z oddenku kurkumy a extraktu ze semen ostropestřce mariánského. Obě tyto rostliny jsou prospěšné pro zdraví jater a tím i pro celkové zažívání. Udržení jater ve zdravém stavu je přitom zásadní pro zdraví a dobrou kvalitu života. Játra jsou totiž klíčovým orgánem, který se podílí na detoxikaci organizmu a na metabolizmu sacharidů, tuků a bílkovin.

• Kurkuma působí jako antioxidant, podporuje správnou činnost jater a činnost kardiovaskulárního systému. Příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, funkci dýchacího systému a je prospěšná pro zdraví kostí a kloubů.

• Ostropestřec mariánský podporuje správné trávení, pročištění organizmu a přirozenou obranyschopnost. Přispívá k udržení správné hladiny cukru v krvi a podporuje správnou činnost srdce. Více jsme o něm psali v článku věnovaném ostropestřci.

Nakupujte v internetovém obchodě nasevitaminy.cz, kde ke každému nákupu obdržíte dárek zdarma v podobě rostoucí tužky, a navíc můžete čerpat výhod v členském VITAR klubu.