Kvalita a funkčnost ukrytá pod povrchem

26.04.2023

Jak usínáte? Budíte se v noci, převalujete se nebo se stále snažíte zachumlat do peřin? Pravděpodobně jste již slyšeli, že kvalitu spánku ovlivňuje celá řada faktorů. Pravděpodobně jste také zachytili informaci, že ani přikrývka v tom není nevinně.

Dobré tepelně-izolační vlastnosti jsou základem každé kvalitní přikrývky. Různé druhy materiálů se starají o příjemné teplo, které zpod přikrývky neuniká, ale naopak udržuje tělo v příjemné teplotě po celou noc.

Už dávno neplatí, že silnější přikrývka znamená více tepla. Faktem však zůstává, že každému vyhovuje jiná teplota během spánku, jiná velikost přikrývky nebo její výplň, například kvůli zdravotním problémům. Hlavní slovo při výběru přikrývky by proto mělo mít její složení. Možná Vás však překvapí, že ačkoli je v tomto ohledu důležité samotné složení, velký význam má i technologie výroby.

Když je vlákno duté…

Nealergenní duté prostorově tvarované polyesterové vlákno – to je odpověď na otázku, jak dosáhnout nadýchané, lehké a příjemně hřejivé přikrývky současně. Duté polyesterové vlákno se při výrobě vrství v podobě jemných pavučin, které výborně udržují teplotu během spánku. Při jejich výrobě se nepoužívají žádné chemikálie, a proto si přikrývky zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu, což je dobrá zpráva také pro alergiky.Co znamená, že je vlákno duté a jaký má vliv na funkčnost přikrývky? Vzduch uvnitř dutinek působí jako izolant a vytváří tzv. tepelnou izolaci. Množství těchto vláken následně ovlivňuje hřejivost přikrývky. Můžete si tedy vybrat typ, který odpovídá prostředí, ve kterém spíte (chladnější, teplejší) a vyhovuje i Vašim individuálním potřebám – letní, celoroční nebo hřejivé.