Kvalita interiérových dveří má mnoho tváří

18.01.2022

Interiérové dveře od německé firmy Hörmann se vyznačují řemeslnou kvalitou a širokou škálou typů a dekorů. Ale důvodů, proč si je pořídit, je mnohem víc. Jeden z předních evropských producentů dbá nejen na to, aby jeho výrobky vznikaly s ohledem na životní prostředí, ale nezapomíná ani na nejrůznější technická vylepšení a modernizace. Díky nim se můžete těšit nejen z jejich pěkného designu, ale budete si je užívat v pohodlí a bezpečně.

Základem kvalitního produktu je kvalitní materiál: Hörmann vyrábí svoje vnitřní dveře z masivního dřeva, dřevěných materiálů, MDF komponentů a dřevotřísky.

Na povrchu záleží

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky, které oceníte při každodenním užívání. Například moderní a odolný povrch. Přesně takový má firma Hörmann ve své nabídce pod označením Duradecor a v neustále se rozšiřující škále variant.

Tento typ povrchu je ideální do domácností s malými dětmi a zvířecími mazlíčky. Trvale krásný vzhled dveří zaručuje několik faktorů. Především je tento povrch velmi odolný proti nárazu, ve srovnání s běžnými CLP povrchy je tato veličina až o polovinu vyšší. Vydrží také nějaký ten škrábanec, jeho barva nepodléhá vlivu slunečních paprsků a materiál se teplem nedeformuje. Výborně, a hlavně jednoduše se udržuje.

Výjimečnost povrchu Duradecor spočívá ve výrobním postupu. Dekor je napuštěný melaminovou pryskyřicí, nosná vrstva a krycí deska se lisují v jednom pracovním cyklu za vysokého tlaku a vysoké teploty.

Z vysokých nároků nemusí zákazník slevovat ani u celoskleněných nebo částečně prosklených dveří, které vypadají velmi elegantně a zajistí v interiéru dostatek světla. Ty se značkou Hörmann jsou upraveny tak, že péče o ně je velmi jednoduchá. Například pískované skleněné dveře z řady GlassLine jsou opatřeny funkčním ochranným nanonátěrem, který zabraňuje usazování nečistot. Hodí se tak třeba do domácnosti, kde žijí děti, protože dveře jsou v bezpečí například i před otisky jejich špinavých rukou.

Odolnost především

Odolnost a výjimečnosti interiérových dveří dotvářejí i další detaily, jako jsou kliky nebo zárubně. Kliky značky Hörmann jsou upraveny tak, aby odpovídaly ergonomickým požadavkům, snadno se udržovaly v čistotě a vydržely dlouhodobé používání.

Jde to i na dálku

Pohodlné ovládání interiérových dveří zvyšuje automatický pohon dveří Portamatic, díky němuž otevíráte a zavíráte dveře pomocí dálkového ovladače nebo tlačítko. Tato technologie usnadní život nejen těm, kteří mají nějaké pohybové omezení, ale i dynamickým domácnostem, kde se stále něco stěhuje a stále někdo přechází z místnosti do místnosti. Portamatic má celou řadu užitečných funkcí a nastavení, jednoduché ovládání a spotřebuje minimum elektřiny.

O šíři nabídky se mohou zájemci přesvědčit v podnikové prodejně společnosti Hörmann v sídle firmy ve Středoklukách u Prahy, velmi dobře funguje také stále se rozrůstající síť autorizovaných prodejců po celé republice. Další informace, kontakty a tipy naleznete na www.hormann.cz.