Kvalitní kabát: Must have vašeho šatníku

28.09.2022

Letošní podzim dorazil s lehkým předstihem, proto je už nyní dobré mít v šatníku kvalitní kabát, který vás nejen zahřeje, ale bude na vás i skvěle vypadat. Jaké střihy se letos budou nosit, které barvy jsou nejvíce aktuální a po jakých materiálech sáhnout?

Co se týče kabátu, mezi hlavní požadavky při výběru bychom si měli stanovit střih. Vyšším postavám budou slušet kabáty delší, ty drobnější zas ocení tříčtvrteční délku. Určitě se nevyhýbejte kabátům, které mají pásek. Ten u mně zdůrazní pas a opticky prodlouží vaši postavu. "Co se týče barev, letošní podzim se nese v přírodních odstínech charakterizující právě toto roční období. Na výběr je přirozená hnědá, béžová, žlutá připomínající spadané listí, ale nebudou chybět i výrazné vzory, jako například kostky nebo metalické barvy," vyjmenovává trendy podzimu a zimy 2022, návrhářka a majitelka módní značky Fashion M&M, Martina Pipková Loudová.

Na co bychom si při výběru kabátu měli dát pozor, je materiál, ze kterého je ušit. Vždy sledujte na cedulkách tkaniny, ze kterých je vyroben a velmi dbejte na svůj pocit, když se jej dotýkáte, zda je vaší pokožce příjemný. Nejlepší volbou je přírodní vlna, ale i kabáty vyrobené z umělých vláken jako je například polyester mají své výhody. Nežmolkují se a i jejich údržba je nenáročná. "U těchto kabátů, které máme také v nabídce je dobrým benefitem to, že je můžeme prát v pračce a ani sušička jim při správném zacházení neublíží," doplňuje Martina Pipková Loudová. Ať tedy dáte přednost divokým barvám nebo klasické černo šedé variantě, ať zvolíte kratší nebo delší střih, vždy dbejte především na vlastní pohodlí a to, zda se v kabátu skutečně cítíte dobře. Pak máte dle slov návhářky vybraný kabát, který vám bude sloužit déle, než jednu sezónu.

Historie módní značky Fashion M&M se datuje k roku 2004, kdy se jeho majitelka Martina Pipková rozhodla následovat vlastní vkus a instinkt a založila vlastní firmu, která bude respektovat křivky, vkus i nároky na pohodlí nositelek. To vše vyrobené až do poslední visačky v Kutné Hoře v Čechách. V Praze naleznete butik Fashion M&M v OC Chodov.