Kvalitní přikrývky a polštáře: Jak se spí ve lnu a kapoku?

09.02.2024
Exkluzivní kolekce Soya. Matějovský a.s.
Exkluzivní kolekce Soya. Matějovský a.s.

Po náročném dni se každý z nás těší na odpočinek ve své pohodlné posteli. Kvalita spánku je závislá na mnoha okolnostech. Jedním z důležitých faktorů je také správná volba polštářů a přikrývek. Jaký typ lůžkovin je šitý jako na míru vašim potřebám?

Při výběru nových přikrývek a polštářů se soustředíme na mnoho aspektů. Přemýšlíme hlavně nad materiálem, ale také nad tím, jak teplou přikrývku potřebujeme v závislosti na ročních obdobích a teplotě v ložnici, zda má být lehká nebo těžká, nadýchaná či tenká, zda chceme jednu velkou přikrývku pro sebe a pro partnera, nebo pro každého zvlášť. V poslední době stoupá poptávka také po hypoalergenních přikrývkách, luxusních přírodních materiálech a udržitelných kolekcích.

Lněná kolekce polštářů a přikrývek. Matějovský a.s.
Lněná kolekce polštářů a přikrývek. Matějovský a.s.

Jak se spí ve lněných peřinách?

Len vládne kolekcím v oblasti módy i bytových doplňků. Lněné vlákno je ekologický materiál, vhodný pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Časem se používáním a praním jeho vlastnosti dokonce vylepšují. Len si zamilujete pro jeho rustikální vzhled a příjemnou strukturu. Lněná přikrývka je lehká, měkká a úžasně poddajná. Zabezpečuje optimální termoregulaci, proto je i navzdory nízké hmotnosti vhodná pro celoroční užívání. Přikrývka i lněný polštář se vyznačují vysokou životností. "V létě byla kolekce bleskově vyprodaná, ale díky termoregulačním vlastnostem jsou lněné lůžkoviny ideální i pro zimní období. Oceníte lehkost a příjemnou měkkost," říká Martina Matějovská, obchodní ředitelka české značky Matějovský. Len absorbuje vlhkost lépe než ostatní materiály a je vhodný i pro citlivou pokožku.

Breath, přikrývky a polštáře, které dýchají. Matějovský a.s.
Breath, přikrývky a polštáře, které dýchají. Matějovský a.s.

Rostlinné peří? Kapok!

Kapok nebo také Vlnovec pětimužný je tropický strom původem ze Střední Ameriky, odkud byl rozšířen do jihovýchodní Asie a západní Afriky. Duté vlákno kapoku, přezdívané přírodní hedvábí nebo také rostlinné peří, se získává ze semen, které díky jedinečným vlastnostem odpuzují hmyz a ve vodě se nepotápí. A právě díky špatné smáčivosti nachází kapok široké využití v textilním průmyslu.

Lůžkoviny z kapoku vám nabídnou pohodlí v každém ročním období. Toto přírodní vlákno izoluje teplo, a tak v létě chladí, v zimě hřeje. Duté vlákno z kapoku má nespočet jedinečných vlastností, které jsou běžným textilním materiálům dodávány uměle. Kolekce je také přirozeně antibakteriální a nepohlcuje pachy.

Kolekce Kapok pro zdravý spánek. Matějovský a.s.
Kolekce Kapok pro zdravý spánek. Matějovský a.s.

Kvalitní polštáře

Stejně jako u přikrývek, i polštáře mohou být různě zpracovány. U polštářů je dle individuálních potřeb rozhodující, zda jsou pevné a dobře drží pod hlavou, nebo poddajné a měkké – každému vyhovují jiné vlastnosti. "Výhodné jsou polštáře s možností regulace náplně a snímatelným potahem, což je u našich prémiových kolekcí samozřejmostí," říká Martina Matějovská. Při správné péči vydrží jako nové i několik let, slehlá či sepraná náplň se dá snadno dokoupit a vyměnit.

Optimální podpora pro zdravý spánek

Oblíbené jsou také anatomické polštáře z viskoelastické paměťové pěny. Paměťová pěna dobře odpuzuje roztoče, navíc díky tvarové přizpůsobivosti materiálu po celou noc poskytuje skvělou oporu krční páteři. V nabídce naleznete viskoelastickou pěnu jak v klasickém tvaru polštáře, tak v anatomickém tvaru s profilem pro lepší polohu páteře.

Jakým polštářům a přikrývkám dáváte přednost Vy?

Medově zlatavé, pevné a jemné vlákno ze sóji. Matějovský a.s.
Medově zlatavé, pevné a jemné vlákno ze sóji. Matějovský a.s.