Kyselina hyaluronová a kolagen: skvělá kombinace v boji proti stárnutí pleti

24.02.2022

Trápí vás přibývající vrásky a povadlá pleť? Navraťte své pokožce zdravý a mladistvý vzhled pomocí kyseliny hyaluronové a kolagenu ve formě doplňků stravy. O tom, že tato sehraná dvojka účinně zpomaluje proces stárnutí pleti, se můžete na vlastní kůži přesvědčit také sama. Jaké přínosy vám tedy kombinace kyseliny hyaluronové a kolagenu přinese?

Co je kolagen a jaké jsou jeho funkce v organismu

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která představuje základní stavební hmotu pojivých tkání. Najdete jej pouze v tělech suchozemských a mořských živočichů, naopak v rostlinách se nevyskytuje.
Zajímá vás, jakou funkci má kolagen v lidském těle? Jde o nejdůležitější bílkovinu, která je součástí všech pojivových a vazivových tkání. Tato bílkovina příznivě ovlivňuje vzhled pokožky a kvalitu nehtů, zubů a vlasů. Má vliv také na zdraví vazů a kloubů. S přibývajícím věkem se však přirozená tvorba kolagenu v lidském těle snižuje, což má za následek zhoršení elasticity pleti, pevnosti vlasů i pružnosti kloubů.

Lidské tělo nejlépe vstřebává rybí bioaktivní kolagen

Není proto od věci, když začnete kolagen po dosažení 35 let do svého těla doplňovat z přírodních zdrojů. Nejlepší biologickou vstřebatelnost má přitom mořský (rybí) kolagen.

Jestliže jste zaznamenala první vrásky a máte pocit, že vaše pleť ztrácí pružnost, oceníte konkrétně unikátní doplněk stravy Collagenlive s rybím bioaktivním kolagenem, který viditelně zpevňuje plet, zvyšuje její vitalitu a celkově ji omlazuje. Kromě kolagenu tento produkt obsahuje extrakt z rostliny Boswellia serrata, která se používá v tradiční medicíně ájurvéda a antioxidant vitamin C.

Rybí bioaktivní kolagen se skládá z menších peptidů (kousků bílkovin) a má 1,5krát lepší vstřebávání nežli kolagen hydrolyzovaný. Mořský kolagen se liší od ostatních kolagenů vysokým obsahem aminokyselin. Pokud se tyto živiny skombinují, stimulují buňky v pokožce, klouby a kosti k syntéze bílkovin včetně vlastního kolagenu a pomáhají budovat tělesné tkáně včetně svalů, kostí a kůže.

Co je kyselina hyaluronová a proč je důležitá v prevenci stárnutí

Kyselina hyaluronová je základní složkou pokožky zejména díky svým schopnostem podporovat tvorbu kolagenu a udržovat jej v hydratovaném stavu. Kolagen zpevňuje kůži, zatímco kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu, udržuje kolagen hydratovaný, "šťavnatý" a elastický - to jsou úlohy, které nedokáže v těle plnit nikdo jiný.

V boji proti stárnutí je kyselina hyaluronová opravdu bezkonkurenční. Právě proto se nazývá "molekulou mládí 21. století". Tato látka je přirozenou součástí lidského organismu, najdete ji v pokožce, kloubech, šlachách, vazech i očním sklivci. S přibývajícím věkem však přirozená produkce kyseliny hyaluronové v lidském organismu klesá. Její úbytek s sebou přináší vyschlou, zvrásněnou, ochablou, a tedy i zranitelnou kůži.

Abyste výše uvedenému stavu předešla, je třeba kyselinu hyaluronovou tělu 35+ dodat formou doplňku stravy, který ji v optimálním množství obsahuje. Hloubkovou hydrataci pokožky, pružnost kloubů, vyhlazení vrásek a celkovou vitalitu zajistí doplněk stravy Hyalive, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, ale také koenzym Q10 a vitamin C.

Kombinace kyseliny hyaluronové a kolagenu účinně bojuje proti stárnutí

Jak kolagen, tak kyselina hyaluronová jsou klíčovými součástmi zdravé a mladistvé pokožky i dobře fungujících kloubů. Dohromady tvoří mocné duo v boji proti stárnutí. Kombinace doplňků stravy Hyalive a Collagenlive vám tedy spolehlivě zajistí přísun kyseliny hyaluronové a mořského kolagenu pro péči o pleť a klouby.

Doplněním zásob kyseliny hyaluronové zpomalíte proces stárnutí pleti a kloubů, a tím si prodloužíte mládí. Mořský kolagen dodá zase vaší pleti pružnost a hydrataci, vlasům lesk a hustotu, nehtům pevnost a kloubům lepší pohyblivost. Vyzkoušejte tuto kombinaci kyseliny hyaluronové a mořského kolagenu sama na sobě - věříme, že si výsledek nebudete moci vynachválit!

Vitage je česká firma, která vyvíjí, vyrábí a prodává doplňky stravy zaměřené na anti-aging. Hlavním cílem firmy je nabídnout kvalitní, a zároveň cenově dostupné produkty pro efektivní boj proti stárnutí a zvýšení vitality. Složení doplňků stravy značky Vitage jsou unikátní, a proto jsou na našem trhu zcela výjimečné. Přípravky neobsahují žádné konzervační látky a éčka, přičemž tobolky jsou rostlinného původu - produkty jsou tak vhodné i pro vegany.