Kyselina hyaluronová jinak…

22.09.2023

Chcete zářit mládím a svěžestí? Pak inovativní techniky aplikace kyseliny hyaluronové jsou přesně pro vás. Tato kráska se uplatňuje kromě injekčních technik i na poli přístrojových ošetření.


Kyselina hyaluronová (HA) je v estetice stálicí, která nemá obdoby. I přes veškeré přístrojové procedury a technologické novinky je tato látka svatým grálem, který bezpečně funguje nejen v estetické dermatologii, ale i v ortopedii, gynekologii či oftalmologii.

Je nedílnou součástí našich tkání, hraje klíčovou roli pro udržení jejich pružnosti a hydratace díky vazbě s molekulami vody. S věkem její množství spolu s kolagenem ubývá, což vede k "sesychání" kůže a dalších tkání a následkem snižující se produkce HA jsou vrásky, ztráta objemu i pružnosti. Potud fakta.
Dodáváním kyseliny hyaluronové do patřičných míst naše kůže prospívá a oddaluje projevy stárnutí.
Je ovšem zásadní, jakým způsobem a kam je kyselina hyaluronová aplikována. Augmentační techniky – tj. zvětšování některých partií obličeje je již částečně pasé. Dnes vítězí přirozenější modelace tváře a zdravá zářivá pokožka.

Tak, jak se dříve přednostně vyplňovaly nosoretní rýhy a tvářičky – tzv. midface, nyní se jemně modelují hlavně vnější linie obličeje – tj. spánkové oblasti až do vlasové kštice. celé tváře vč. nosu, brady a nezapomínáme ani na stárnoucí ušní lalůčky. Pracuje se novými aplikačními technikami - injekčními či s mezoterapeutickou pistolí, obě varianty umožňují přirozené omlazení vadnoucích rysů obličeje. Změna přístupu k omlazování kyselinou hyaluronovou je vítaným posunem v estetické dermatologii.
Nevytváříme "přifouklé" tváře, obličej jemně přirozeně modelujeme a náš vzhled je tak příjemně osvěžený. K tomu velmi přispívají i aplikační techniky plošného vyživení kůže a pokožky jemně zasíťovanou kyselinou hyaluronovou. Technika skinboosteru a speciálně povrchového mezoterapeutického skinboosteru s HA je stále žádanějším ošetřením unavené dehydratované pleti. Svým efektem hydratované zářící pokožky vítězí nad jakýmkoliv jiným přístrojovým ošetřením.

Stále mladší a mladší klientela se na nás obrací s touhou po projasněné mladistvé pleti a výraznějších rtech. A v obou případech má kyselina hyaluronová velké a nezastupitelné kouzlo. Plnější rty jsou trend, ale my si velmi hlídáme přirozený vzhled a rty spíše tvarujeme a odstraňujeme asymetrie. Kde chybí objem, tam rty lehce doplníme, a to tak, že výsledkem je vždy nádherný "šťavnatý" úsměv.

Nikdy nedopustíme karikování obličejů extrémními augmentačními technikami, pod našima rukama se tvář každého klienta rozzáří, zjemní a přirozeně omladí právě díky naší krásce – kyselině hyaluronové.