Kyseliny v kosmetice léčí akné, hyperpigmentaci, hydratují a zabírají na vrásky

16.08.2022

Kyseliny jsou v kosmetické péči stále populárnější. Jsou známé pro své osvědčené ozdravné účinky, bojují proti stárnutí pleti, ale poradí si i s různými kožními problémy.

Využívají se především pro léčbu akné, hyperpigmentaci a proti předčasnému stárnutí pleti. Účinek je závislý na koncentraci. Produkty značky Sothys, které se řadí do nejvyšší řady kosmetické péče kosmeceutiky, obsahují vyšší obsah aktivních látek a je proto vždy nutné jejich používání konzultovat s vyškolenou kosmetičkou.

Jaký mají kyselinky vliv a konkrétní vlastnosti na pleť? Proč zlepšují stav akné?
Kyselina salicylová je velmi účinná na ošetření mírně až středně závažných projevů akné. Má zároveň exfoliační účinky, tedy současně pokožku rozjasní a vyrovná její reliéf. Snižuje nadměrnou aktivitu mazových žláz a krásně uvolňuje ucpané póry.

Kyselina glykolová patří mezi AHA kyseliny (ovocné kyseliny, které najdeme např. v ovoci a zelenině). Efektivně stahuje póry, zbavuje pokožku bakterií a mazu. Navíc má skvělé anti-agingové účinky.

Oba typy kyselin jsou obsaženy v produktech z řady dermobososterů.

Glysalac dermobooster s 10% kyselinou glykolovou a 1% kyselinou salicylovou, zjemňuje pokožku, pročišťuje zanesené póry a celkově vylepšuje její texturu. Je určen pro předčasně zralou a zhrublou pleť.

Ranní peelingový čistič, Glysalac skin preparer s 5% kyselinou glykolovou a 1% kyselinou salicylovou, hloubkově pročišťuje pokožku a eliminuje povrchové odumřelé buňky. Zjemňuje a vyhlazuje strukturu pokožky a obnovuje zářivost pleti. Je vhodný pro mastnou, problematickou, nerovnoměrnou pleť, rozšířené póry, unavené rysy, pokožku poškozenou sluncem, hyperpigmentaci.

Pro zralou, mdlou nebo dehydrovanou pleť doporučujeme: Lactic dermobooster, který vaši pleť zjemní, vyhladí, zredukuje vrásky a zároveň bude pleť hydratovat, čímž se pokožka krásně rozzáří, napne a ozdraví. Obsahuje 10% kyselinu mléčnou, účinnou anti-age složku, která podporuje buněčnou obnovu, dodává pleti jemnost a mladistvý vzhled.

Pokud vás tedy trápí akné a chcete mít zdravou a krásnou pleť, určitě vyzkoušejte dermoboostery, které se prodávají pouze v kosmetických salonech, kde se značkou pracují vyškolení profesionálové.

Pro více informací kontaktuje spolupracující salony Sothys.