Lázeňská pohodička

24.03.2022

Obecně se dá říct, že lidé se dělí do dvou skupin - ti, co milují společnost, a druzí, co dávají přednost klidu. Pro obě skupiny je možné jako dovolenou vybrat lázeňský pobyt. V případě, že se dlouhodobě potýkáte se zdravotními obtížemi, je možné si lázeňskou péči nechat schválit svým lékařem a následně zdravotní pojišťovnou a úhradu přenechat pojišťovně. Kdy je však nejlepší vyrazit? A jsou pak nějaké rozdíly?
V případě, že dáváte přednost prázdnějším hotelům, nulovým frontám u bufetu a mít maséry a další personál takzvaně pro sebe, je ta pravá doba vyrazit do lázní. Do dubna jsou lázeňská zařízení většinou naplněna do poloviny své kapacity a Vy si tak můžete dopřát veškerý komfort s tím spojený. Často je toto období provázeno množstvím akčních nabídek, pro milovníky slev a výhod jsou to žně. Klienti "na křížek" (těm hradí pobyt pojišťovna) mají také nižší doplatky za ubytování než v hlavní sezóně.

Pokud milujete společnost, je ideální vyrazit od května do října, to je v lázních nejvíce hostů, jak na léčbu přes zdravotní pojišťovnu, tak i tak zvaných samoplátců, kteří si pobyt, ať už wellness nebo léčebný, hradí sami.

V těchto dnech doporučujeme popřemýšlet nad rezervací pobytů na Velikonoce, je pro to ideální čas. My jsme vyzkoušeli Spa Resort Libverda v jizerskohorských Lázních Libverda a vřele doporučujeme.

www.lazne-libverda.cz