Lázně Jáchymov "Dovolená, kterou si zasloužíte"

11.06.2023

Obliba českých lázní roste a tuzemští hosté stále více objevují jejich kouzlo i výhody. Nejen lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou, ale také rozmanité nabídky stále oblíbenějších wellness pobytů. V případě krušnohorského Jáchymova, který obklopuje krajina plná hornických památek zapsaných na seznamu UNESCO, si přijdou na své obě skupiny návštěvníků.

Krušné hory můžete projet na kole, projít pěšky anebo se jen tak bez cíle vydat na procházku s dětmi. Mapu vycházek dostanete na každé recepci hotelů lázní nebo přímo v Návštěvnickém informačním centru Lázní Jáchymov. Využít můžete i lanovku, která vás přímo z Jáchymova vyveze na vrchol Klínovce. Sportovcům doporučujeme Trail Park Klínovec, kde najdete přes 30 km trailů všech obtížností. Půjčovna elektrokol, nordic walking a úschovna kol je také k dispozici.

Jáchymov je díky unikátní radonové vodě vyhledávaným místem k léčbě zejména pohybového aparátu, ale míří sem stále více turistů, kteří si zde chtějí jen odpočinout a zdejší lázeňské zázemí využít třeba jen k masážím, či jiným procedurám.

Relaxace nejen o prázdninách.

Právě pro takové hosty je určen hotel Astoria, který se nachází ve středu lázní. Moderně zařízené pokoje a rodinné apartmány nabízí hostům veškerý komfort k odpočinku i zábavě. Široké nabídce wellness pobytů spojených s aktivním odpočinkem, relaxací a poznáváním okolí vévodí Relaxační týden, Antistres nebo oblíbený pobyt

Dovolená s dětmi.

Den můžete strávit třeba, v Prohlídkové štole Astoria, která je věrnou kopií zdejšího dolu Svornost,. Při vstupu dostanete přilbu a otevře se Vám svět výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil a krápníků. Ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu, v jaké v 16. století dobývali horníci stříbro. Na závěr prohlídky se díky filmovému plátnu přenesete do skutečného podzemí dolu Svornost. Tajemství vzniku, účinků a aplikace léčivé radonové vody odhalíte v předsálí Prohlídkové štoly. Nově je součástí, expozice - Jáchymovské peklo, která je věnovaná památce politických vězňů.

Pro nejmenší návštěvníky Jáchymova je v lázeňském parku dětské hřiště. Za návštěvu stojí i Aquacentrum Agricola, kde je krytý bazén se dvěma plaveckými drahami, dvě vířivky, brouzdaliště a tobogán. Využít můžete také relaxační terasu a sluneční louku s písečnou pláží. Zajímavostí je pak Saunový důl. Jde o unikátní komplex několika saun, který svým pojetím odkazuje na zdejší více jak půl tisíciletí trvající hornickou tradici.

Už víte, kam se vydáte na dovolenou? Lázně Jáchymov, místo pro nezapomenutelné zážitky.

Dopřejte si svůj oblíbený pobyt nyní se slevou, která platí od 1. 6. – 31. 8. letní sleva 10% na vybrané pobyty,

více na www.lazneJachymov.cz