Lázně Lednice - lázně pohádkového kraje

14.08.2023

Malebná obec Lednice na Moravě je proslulá nejen nádherným zámkem a historickými památkami, ale také lázeňským domem Perla. Lednické lázně jsou nejmladšími lázněmi, zapsanými na seznam UNESCO. Chcete-li si opravdu odpočinout, nechat se hýčkat a prožít jedinečný zážitek, zavítejte do Perly.

Nejmladší léčebné lázně v České republice, Lázně Lednice, lázeňský dům Perla byly zasazeny přímo do srdce překrásné přírody Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na seznam UNESCO. Lázně Lednice využívají ke své léčbě přírodní léčivý pramen, jodobromovou minerální vodu, která svým složením připomíná "Mrtvé moře". Tento jedinečný třetihorní léčivý pramen v lázeňském domě aplikují ve formě koupelí.

Jodobromová solanka, která se svým obsahem jódu, přesahujících 30 mg/l, řadí k nejkvalitnějším svého druhu v Evropě je v lázních přihřívána na teplotu 35-37°C a dle pokynů ošetřujícího lékaře je aplikována. Během koupele, trvající 20 minut, dochází k vypařování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek. Jodová voda je nejúčinnější balneologických prostředek k léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických a gynekologických a také cévního systému. Jodobromová koupel má vynikající léčebné, protizánětlivé, preventivní, regenerační, ale i omlazující účinky.

Do všech částí budovy lázeňského domu Perla, je zajištěn bezbariérový přístup a vše najdete pod jednou střechou. Lázeňští hosté si užívají komfort v útulně vybavených dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Zdarma pak mají k dispozici župan, pantofle a přístup do rehabilitačního bazénu s teplotou vody 31°C. Hosté mohou využít fitcentrum, saunu a vířivku s protiproudem. Internetový a čtenářský koutek a Wi-Fi připojení jsou pro klienty zdarma.

Toužíte po skvělém odpočinku? Pak neváhejte a vydejte se k nejbližšímu "Mrtvému moři". Vydejte se do lázeňského domu Perla. 

Lázně Lednice, Lázeňský dům Perla, Břeclavská 700, 691 44 Lednice, tel.: 519 304 811, 724 730 804, www.lednicelazne.cz