Lázně Lednice - lázně pohádkového kraje

07.02.2024

Malebná obec Lednice na Moravě je proslulá nejen nádherným zámkem a historickými památkami, ale také lázeňským domem Perla. Lednické lázně jsou nejmladšími lázněmi, zapsanými na seznam UNESCO. Chcete-li si opravdu odpočinout, nechat se hýčkat a prožít jedinečný zážitek, zavítejte do Perly.

Nejmladší léčebné lázně v České republice, Lázně Lednice, lázeňský dům Perla byly zasazeny přímo do srdce překrásné přírody Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na seznam UNESCO. Lázně Lednice využívají ke své léčbě přírodní léčivý pramen, jodobromovou minerální vodu, která svým složením připomíná "Mrtvé moře" a má vynikající léčebné účinky. Tento jedinečný třetihorní léčivý pramen v lázeňském domě aplikují ve formě koupelí.

Jodobromová solanka, která se svým obsahem jódu, přesahujících 30 mg/l, řadí k nejkvalitnějším svého druhu v Evropě je v lázních přihřívána na teplotu 35-37°C a dle pokynů ošetřujícího lékaře je aplikována. Během koupele, trvající 20 minut, dochází k vypařování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek. Jodová voda je nejúčinnější balneologických prostředek k léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických a gynekologických a také cévního systému. Jodobromová koupel má vynikající léčebné, protizánětlivé, preventivní, regenerační, ale i omlazující účinky.

Do všech částí budovy lázeňského domu Perla, je zajištěn bezbariérový přístup a vše najdete pod jednou střechou. Lázeňští hosté si užívají komfort v útulně vybavených dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Zdarma pak mají k dispozici župan, pantofle a přístup do rehabilitačního bazénu s teplotou vody 31°C. Restaurace poskytuje celodenní stravu, kavárna s venkovní terasou nabízí výbornou kávu či vínko. Hosté mohou využít rovněž za poplatek prostornou tělocvičnu, fitcentrum, saunu a vířivku s protiproudem. Internetový a čtenářský koutek a Wi-Fi připojení jsou pro klienty zdarma. Novinkou roku 2024 jsou pokoje Superior, které jsou po kompletní rekonstrukci vybaveny novým nábytkem a klimatizací.
Toužíte po skvělém odpočinku? Pak neváhejte a vydejte se k nejbližšímu "Mrtvému moři". Vydejte se do lázeňského domu Perla.

Lázně Lednice, Lázeňský dům Perla, Břeclavská 700, 691 44 Lednice, tel.: 519 304 811, 724 730 804, www.lednicelazne.cz