Lázně Libverda překvapí každého. Zkušenější lázeňské hosty tím, jak rychle je tu rozhýbou.

26.07.2021

Ti, kdo v žádných lázních nikdy nebyli, oceňují klid a malebnost zdejšího areálu. V lázních napájených "boží vodou" z Jizerských hor léčí nejen tělo, ale pohladí také po duši.

Lázeňské městečko najdete na severním úpatí Jizerských hor, daleko od rušných měst a přeplněných silnic. Ocitnete se v úplně jiném světě: z prosluněné kolonády dohlédnete na nejvyšší vrcholy hor, z okolních luk můžete naopak obdivovat lázeňské domy usazené přehledně v údolí. Není to jen příjemná atmosféra, za čím sem hosté míří už od konce 14. století. Již tehdy totiž měly lázně značný věhlas díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu. "Boží vodu", jak kyselku nazvali poutníci od nedalekých Hejnic, během staletí ochutnala nejedna celebrita, včetně rakouského císaře Josefa II.

Pohyb bez bolesti

Minerálka se po ohřátí používá ke koupelím. Lázně jsou zaměřeny na léčení pohybových potíží nebo pooperačních stavů, diabetu, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Skvělých výsledků tu dosahují při odstraňování bolesti u pacientů s onemocněními pohybového aparátu. K léčbě se v Lázních Libverda používá mnoho vzájemně se prolínajících metod. Hlavním "léčitelem" je uhličitá minerální voda, používaná ke koupelím. Nedílnou součástí terapie jsou také rašelinové obklady, různé druhy masáží, cvičení v bazénu, s fyzioterapeuty či na přístrojích, motodlahy, elektroléčba a mnoho dalších.

Kde nuda nehrozí

Můžete si zajít na tenis, do sauny, vířivky, využít venkovní hřiště, minigolf, fitness i rehabilitační bazén. Překrásné okolí městečka vybízí k nenáročným procházkám nebo si můžete udělat pohodlný výlet do Polska i do Německa. Sportovněji naladěné návštěvníky potěší, že Libverda je jedním z nástupních míst pro Singltrek pod Smrkem, téměř osmdesát kilometrů stezek. V zimě i v létě jsou tu pak celé Jizerské hory, lákající k pěším výletům i běžkování. Není divu, že Lázně Libverda stále více využívají i zcela zdraví klienti, kteří chtějí pečovat o své tělo a aktivně odpočívat. Zkuste to také.

Nabídku pobytů můžete nalézt např. na webu www.lazne-libverda.cz