Lázně Velichovky 1897, moderní české lázně se stodvacetiletou tradicí

10.04.2023

Lázně Velichovky se nacházejí v malebné kopcovité krajině na rozhraní Kladského pomezí a Podkrkonoší, nedaleko Jaroměře. Příroda obdarovala zdejší lázně v České republice ojedinělou křídovou slatinou s vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa, proto se Lázně se specializují na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech, po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad, artrózu, vertebrogenní syndromy a Bechtěrevovu nemoc dále nervových a onkologických onemocnění.

Samoplátci si vyberou z pestré palety relaxačních pobytů a wellness procedur s využitím unikátních moderních přístrojů zaměřených na regeneraci a předcházení degenerativním změnám.

Ubytování našich hostů je situováno do citlivě zrekonstruovaných prvorepublikových vil v areálu lázní, které jsou obklopeny rozlehlým krajinářským parkem volně navazujícím na nedaleký les s oborou. Volný čas můžete trávit pobytem v přírodě nebo odpočinkem v lázeňské kavárně u chutného zákusku s výhledem na ornamentální výsadbu lázeňského parku, nebo v lázeňské restauraci, která je zároveň kulturním centrem s vlastním kinem. K aktivnímu odpočinku využijte nedaleké tenisové kurty, squash, bowling, saunu, fitness. Zeměpisná poloha lázní přímo vybízí k výletům do blízkého okolí, navštívit tak můžete zámek Barokní památku Hospitál Kuks, pevnostní město Josefov, státní zámek Ratibořice a Babiččino údolí, staroanglický Hrádek u Nechanic, ZOO a safari ve Dvoře Králové a další zajímavá místa.

Přijeďte si užít zdejší lázně, jejich přírodní zdroj a okolí, nebo si při cestě kolem naplánujte zastávku a užijte si dvě hodiny v našich lázních, vyzkoušejte některý z wellness balíčků a dejte si dobrý oběd v naši Restauraci Pod Kaštany nebo kávu v lázeňské kavárně.

U nás naleznete klidné zázemí s rodinnou atmosférou, ochotný a zkušený personál.

Více na www.velichovky.cz