Lehký astro náhled na rok 2023

17.10.2022

Rok se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci a proto připravuji astro náhled na rok, který je před nám.

Přináším malou ochutnávku připravovaného textu přátelé.

Rok 2023 se nachází dle tzv. Chaldejské řady pod vládou planety Mars - Mars je mužský archetyp bojovníka. Mars v astrologii koresponduje s mužskou stránkou osobnosti, symbolizuje odvahu, bojovnost, schopnost se prosadit a jít za svým cílem, mužskou část sexuality i agresivitu, která je přirozenou součásti lidské povahy. Nyní je tedy důležité zaměřit pozornost na to, jak máme mužskou část osobnosti rozvinutou a zpracovanou. V tomto roce můžeme uzdravit svou schopnost se prosadit, být aktivní, schopnost jednat samostatně, odvážně a otevřeně, definovat to, čeho chceme dosáhnout , schopnost projevit svou vášeň. Nyní by se naše pozornost také měla zaměřit na agresivitu, která je přirozenou součástí lidské povahy. Aktuálně jde o to, jak umíme pracovat s vlastní agresivitou - agrese se nezbavíme, když jí budeme potlačovat - v tomto případě nás užírá zevnitř a stejně po určité době dojde k "výbuchu" potlačeného vzteku a frustrace. Když se necháme agresí zcela ovládnout tak jsme v pozici "ničitele" - v neposlední řadě zničíme i sebe sama. Cílem je uvědomit si vlastní pocity vzteku a zloby a vyjádřit je způsobem, který nepoškodí nás, ani naše okolí. Ideální je pořídit si domů boxovací pytel či polštář - to jsou skvělé pomůcky ke zdravému a neškodnému vyjádření agresivity. Pomáhá jakýkoli sport, při kterém vydáváme energii. Také velice pomáhá přímé a jednoznačné chování , jednání a schopnost otevřeně hovořit o tom, co si opravdu myslíme.

Otevřenost a přímost v každém aspektu života je nyní důležitá. Čím více se budeme bránit vlastní agresivitu přijmout a zpracovat jí, tím více se bude projevovat ve vnějším světě. Mars je také úzce spojen s Venuší - je to věčný milenecký pár. Symbolizuje propojení mužské a ženské stránky osobnosti - nyní je vhodný čas tyto dvě oblasti harmonizovat. Mars se Venuše symbolizují také sexualitu a erotiku. Mars je vládcem znamení Berana a v tomto znamení se nachází Chiron a do 16.5.2023 i Jupiter. Chiron nám pomáhá léčit naše zranění a traumata právě v oblastech, které ovládá Mars - samostatnost, schopnost sebeprosazení, uvědomění si vlastní identity, schopnost autentického a nezávislého bytí. Jupiter procházející Beranem veškeré tyto oblasti podporuje a vede nás k nezávislosti, schopnosti se nadchnout a také k důvěře v život - víra Jupitera v Beranu spočívá na principu, že Život se o ty, kteří ho žijí, postará. Spontánní důvěra je tím nejpozitivnějším způsobem bytí. Stínová stránka Berana je egocentričnost a sobectví - k tomu, abychom nesklouzli do stínové složky Berana napomáhá Neptun procházející znamením Ryb - a do znamení Ryb vstoupí také 7.3. Saturn (v Rybách bude do 14.2.2026 s přestávkou od 25.5. až 1.9. 2025 kdy bude v Beranu, ale pak se do února 2024 vrátí ještě do Ryb) - po dvou a půl letech kdy procházel Saturn Vodnářem nyní vstupuje do Ryb - a ukončuje svůj třicetiletý průchod zvěrokruhem. Od jara 2023 do února 2026 se tento cyklus uzavírá a my máme prostor na bilancování, uzavírání minulosti, sklízení plodů našeho minulého úsilí a pro přípravu na cyklus nový. V tuto dobu nám bude pomáhat ponor do vlastního nitra, budeme potřebovat klid a občasnou samotu - abychom se mohli naladit na své podvědomí, na svou Duši a zjistit co vlastně chceme a jak chceme žít. Nyní nám bude prospívat meditace, imaginace a, napojení se na duchovní proud života a víra v Boží ochranu. Saturn v Rybách je velice citlivý - ale může se svým citům bránit či je nějak blokovat - nyní je také důležitá práce s emocemi. Ryby rozpouští všechny hranice - Saturn nás však bude učit, že je právě důležité zdravé hranice si nastavit -nebezpečí Ryb je sklon k mesiášství - i vzhledem k vládci roku, jímž je Mars nyní není vhodná doba k sebeobětování se, ke snaze spasit druhé - nyní se učíme že můžeme zachraňovat jiné topící se lidi až poté, co z vlastní loďky vodu vylejeme a opravíme ji. Rok 2023 nás vede k tomu, abychom každý z nás léčili a uzdravili svůj vlastní život, sebe sama. Saturn v Rybách mívá také sklon k melancholii - důležité je nenechat se převálcovat negativními emocemi a smutkem - tím bychom si nikterak nepomohli. Saturn ve znamení Ryb nás učí, že rčení "věř a víra tvá tě uzdraví" je zcela pravdivé. To, čemu nyní budeme věřit hlubokým způsobem ovlivňuje a formuje náš život.

16.5. vstupuje Jupiter na jeden rok do znamení Býka - Jupiter se nazývá planetou štěstí a í a Býk je znamením korespondující s materiálním světem, financemi, fyzickým tělem - nyní by se konečně v těchto oblastech mohla zlepšovat situace. Nesmíme však zapomínat, že skrze Býka prochází stále Uran, který přináší změny a nečekané situace. Kombinace Jupitera a Urana v Býku nám však může přinést nové, intuitivní nápady, jak v těchto oblastech svou situaci zlepšit - je však důležité nelpět na svých starých zvycích a návycích. Štěstí k nám bude přicházet, když se budeme dobře starat o své fyzické tělo - a to především díky přírodním prostředkům, protože Býk je znamení, které je spojeno s přírodou. Je třeba poslouchat své tělo - samo si řekne co potřebuje, je třeba užívat život skrze všechny smysly a radovat se z něho
Další důležitá změna v roce 2023 nastane 12.7. kdy se osa lunárních uzlů po roce a půl přesouvá do znamení Berana (Severní uzel) a Vah (Jižní uzel) a také to, že Pluto poprvé od roku 2008 opustí znamení Kozoroha a vstoupí do znamení Vodnáře (od 23.3. do 11.6.) - je to sice nakrátko, ale bude to "ochutnávka" toho, co můžeme prožívat od roku 21.1. 2024 kdy Pluto do Vodnáře vstoupí definitivně - jedna éra končí a další začíná - o čem že to bude , respektive o čem to může být si povíme příště.

Astrolog Věra Šourková/