Letní Harrachov - pomalu plynoucí pohoda

27.07.2022

Uhodnete, co slouží jako pomyslný výtah k výletům na hřebeny Krkonoš? Přece harrachovská lanovka na Čertovu horu. A to ne lanovka obyčejná. Ta harrachovská vede v těsné blízkosti mamutího můstku, který si tak můžete prohlédnout z ptačí perspektivy. Harrachov nabízí možnost výletů do Krkonoš i Jizerských hor, nechybí tu veškeré moderní zázemí dnešní doby. Vše ale plyne v klidném rytmu, který tu udává horská říčka Mumlava.

Lanovka na Čertovu horu

Lanovka na 1020 metrů vysokou Čertovu horu je o letních prázdninách je v každodenním provozu mezi 9 a 18 hodinou. Cestou můžete v klidu a v pohodě prohlížet krásnou krajinu Západních Krkonoš a Jizerských hor, kam až oko dohlédne. Na Čertovu horu lanovka vyveze rovněž kola, koloběžky a dětské kočárky a nabízí výhodnou cenu pro rodiny s dětmi.

Hopsinková novinka uchvacuje hlavně děti

Největší dětský park se rozkládá u dolní stanice lanové dráhy na Čertovu horu. Vévodí mu obří nafukovací trampolína, kterou milují všechny děti, batolata i odrostlí školáci. V areálu je také velký dřevěný hrad, skákadlo Lumpik, balanční slackline a poslední dva roky jsou neoblíbenější atrakcí u dětí "hopsinky". Ty si můžete představit jako obří gymnastické míče pevně zabudované do písku, po kterých děti mohou skákat z jednoho místa na druhé. Na celé hřiště je dokonalý výhled přilehlé restaurace Stone, a tak si park pochvalují i rodiče, kteří mohou své ratolesti sledovat v klidu od kávy či drinku na terase.

Na 'Čerťáku' můžete spočinout v pekelné tlamě

Na Čertově hoře se mohou výletníci vypravit na tři nenáročné turistické okruhy s vyhlídkami do údolí nebo na okolní horské vrcholy, nebo se jen na chvíli ztratit v nafukovacím bludišti. Dáváte přednost peklu nebo nebi? Na vrcholu hory jsou dva fotopointy, na kterých můžete pomyslně spočinout v pekelné tlamě, či nebeském srdci a poslat osobní pozdravy z Harrachova do celého světa.

Přijeďte, těšíme se na Vás
www.skiareal.com