Letní vydání časopisu Perfect Woman

29.06.2023

Editorial - Čas na hravé nicnedělání

"Vydržte chvilku, jen si dodělám práci a jsem u vás." "Jděte si hrát na chvíli na zahradu, přijdu za vámi." "Ještě chvilku vydržte, musím dát prádlo do pračky". "Už jen vyžehlím oblečení a půjdeme si hrát..." To jsou poslední dobou moje nejčastější slova. Co vlastně jako maminky učíme své děti? Chvíle, kdy nás potřebují, kdy si s námi chtějí hrát a mazlit se, patří po dokončení všech domácích prací minulosti. Učíme je perfekcionismu – mít dokonalou domácnost, naklizeno, vypráno, vyžehleno a navařeno. Do budoucna jim tak nevědomě vkládáme do hlavy programy, že všechno je důležitější než ony samy…

Ano, takhle to učily maminky nás. Ale jak dopadly? Jsou unavené svým životem, nemocné, nebo tu už s námi nejsou. Všechno bylo přednější než ony samy.

Zamyslete se nad tím, jak žijete a pojďte to změnit. Najděte v sobě tu malou holčičku, která touží objevovat svět, která se chce mazlit, hrát si a užívat. Holčičku, která chce žít. A naučte to i své děti… Že to nejde? Ale ano, jde. Zkuste to krůček po krůčku. Dejte si na to celé léto. Tak se bavte, užívejte si a hlavně – žijte!

Jana Militká

šefredaktorka