Letní vydání časopisu Rituals

25.06.2024

Editorial - Vzhůru do mnoha dějů

Prázdniny jsou opět tady a nastává čas nabírat energii ze slunce a adekvátně ji vydávat, nejlépe prostřednictvím pohybu, výletů i dalekých cest. Je příjemné navštívit známá místa, potěšit se jejich laskavostí a neměnností. Je užitečné navštívit i místa neznámá, díky kterým si rozšíříme nejen obzory vně sebe, ale také v sobě. Každé místo nás něčím inspiruje, rozšiřuje naše poznání, proměňuje nás. Právě toto léto přeje cestám, setkávání se, komunikaci. Planeta Jupiter tranzituje znamením Blíženců a tak vše, co je spojeno s živou intelektuální zvídavostí, schopností nadchnout se novými zdroji informací, mentálním rozvojem sebe sama i druhých, je na pořadu dne. Toto léto se ponese v duchu navazování nových přátelským i dalších vztahových vazeb, inspirujících k tvůrčí činnosti. Odvrácenou stranou tohoto živého, dynamického koloběhu může být pocit přílišnosti. 

Mnoho aktivit, zájmů, akcí, lidí, výzev, nervozity, ruchu, šumu, slov…I zde platí, to, že se nemusíme nechat vtáhnout do všeho, být u všeho, mluvit do všeho, ale můžeme si vybrat zlatou střední cestu. Pokud to vůbec lze, tempo se ještě zrychlí v době, kdy do znamení Blíženců vstoupí planeta Mars, což nastane v druhé polovině července. Mars se v tomto znamení zdrží až do konce prázdnin, ovšem slůvko "zdrží" zde rozhodně není na místě. Právě naopak, vše dostane mnohem větší spád, dynamiku a akceleraci. Slova mohou být ostrá jako meč, protože právě v tomto znamení je silnou zbraní Marta komunikace. To však neznamená, že, obzvláště když to víme, musíme na tyto lopaty nutně sedat. Energii můžeme využít tam, kde se tok zpomalil či zcela ustal. Můžeme do děje dosazovat opačné kvality, tedy klid, soustředěnost, vyváženost. V každém případě bude mít toto léto dynamický děj, spád i šmrnc.

Vážení čtenáři, užijte si své prázdniny tím nejkrásnějším způsobem, který znáte jen vy. Vezměte na své daleké i blízké cesty časopis Rituals a pošlete nám odtud společnou fotografii. Budeme se společně s vámi těšit ze všech krásných míst, která navštívíte.

Markéta Vostrá
Šéfredaktorka