Letní vydání časopisu Sofie Bydlení

21.06.2024

Editorial - Od prosecca k marmeládám

Léto je fajn, i prázdniny a dovolená jsou prima. V minulých letech jsem se často potýkala s omezeným počtem volných dnů. Dovolená trvala jen deset dní, a redakční uzávěrky nám nedovolovaly si užít letní pohodu. Dnes, když jsou děti dospělé a umí se o sebe postarat, mohu si konečně dovolit i odpočinek.

Jak šel čas, stala se ze mě totiž městská, později dokonce i příměstská pěstitelka samozásobitelka. S přítelkyněmi jsme se dříve scházely u mojita na předzahrádkách městských hospůdek a hodnotily sexappeal kolemjdoucích mužů. Dnes jsme ale schopny ocenit i to, že nám manželé občas zalijí předzahrádku a přinesou domů košík jahod na zavařeninu. Dokonce si vyměňujeme rady, co nám zabírá na mšice a čím hnojíme rajčata.

A co takhle si dopřát siestu v hamace, jahodu místo do zavařovačky zase jednou hodit do sklenky chlazeného prosecca a se slamákem na hlavě si prostě jenom užívat léto? A třeba si při tom zalistovat v letním vydání našeho časopisu plného inspirací pro příjemné bydlení na zahradě, koupání, rekreování, marinování i grilování.

Přeji vám, abyste si vychutnaly všechny nadcházející slunečné dny přesně podle svých představ. Vyhřívejte se třeba jako kočky na sluníčku a spokojeně přeďte. Léto je přece jenom tak fajn…

Za redakci

Jana Šulcová
šéfredaktorka