Léto budiž pochváleno

22.07.2021

Léto máme v plném proudu se všemi jeho jevy počasí, a hlavně se všemi transformacemi, které nás v tomto čase čekají. O ty tu půjde především. V rámci přenastavení celé planety se nám kompletně mění vibrace všech živlů. Zemský živel a živel vzdušný jsou již přenastaveny a zafixovány. Vzdušný aspekt ještě čeká na své doladění podle toho, jak se nastaví voda s ohněm.

V čase, kdy píšu tento článek, se nám transformuje voda a oheň to celé bude uzavírat a zároveň tím otevírat další cyklus změn. Je zde přímá úměra mezi rychlostí, kterou se toto děje, a lidskou ochotou a odhodláním se změnit a pokořit sám sebe. Čím více strachu a nevole lidé kolektivně produkují, tím se celý tento proces prodlužuje. Nebrzdí to však jedince, ten, kdo má hotovo, zčásti čeká a zčásti přikládá ruku k dílu. Kdo se vzpouzí a chce mít vše postaru či po svém, dostává další a další lekce a tím i možnosti se změnit.

Během léta máme všichni možnost pokořit sami sebe

Co to znamená? Je to o uvědomění si, že každý z nás kdysi nahoře něco slíbil a s tím odešel sem dolů, do pozemské reality. Princip naší mysli by pochopitelně rád věděl, co to je, aby mohl správně konat, což je logické ale bohužel zcela dysfunkční. Všímáte si, kolik podmínek je v té jednoduché větě, která tento přístup popisuje? Jak se chceme s podmínkami dostat do bezpodmínečných rovin, do bezpodmínečné lásky? Jednoduše nijak. Takto to nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude. Pouze to věky věků takto zkoušíme, po lidsku, než si uvědomíme, že po lidsku to nejde. Celé léto bude tedy o odevzdání se s důvěrou. Náročné, ale velmi pomocné budou vlny negativních emocí, které budou lítat z lidí prostorem a dohánět nás občas na pokraje našich možností, abychom i ty s důvěrou pustili. Ať už jsme v jakémkoliv věku, v jakémkoliv znamení, kluk či holka, tohle všechno bude hrát v létě velmi nepatrné až nijaké role.

Srdce - kosti - kostní dřeň

Pointou všeho bude to, co nosíme ve svém srdci, co si neseme ve svých kostech a kostní dřeni za odkazy a informace. Jak jsme ochotni se sebou a se svým odkazem komunikovat. Každý z nás je sám v sobě vnitřním dítětem, které nepotřebuje vzpomínat na své fyzické dětství či hořekovat nad tím, že jako holka či jako kluk, ve svém dětství neměl, nezažil a podobně.

Kosti, krev a srdce jsou tedy naší hlavní doménou v tomto létě. Sem potřebujeme upřít naši pozornost a dát tělu péči. V první řadě to tedy bude o dostatečném zásobování tkáňovými solemi. Na trhu je bohatá řada homeopatik i výrobků na bázi homeopatik, které tkáňové sole obsahují. Do doplňků stravy se řadí v létě výrobky z mořských korálů, z hlívy ústřičné a z řas, a to ve větším objemu než obvykle, vše transformuje a vibrace jsou vyšší. Někomu může pomoci špenát a brokolice, ale dovoluji si napsat, že letos v létě budou trochu slabé, ačkoliv jako doplněk se vždy hodí. Kdo nemá rád či nemůže mořské plody, použije například mumio.

Léto a pitný režim

Tím, jak se transformujeme, bude léto především o pitném režimu a minerálech. Kdo na sobě dlouhodobě pracuje i fyzicky, si v minulých letech povšiml, že bylo mnoho dní, ve kterých, i při zvýšené fyzické námaze, nepociťoval téměř hlad. Tento stav je způsoben přelaďováním na jemnější a jemnohmotnější frekvence, proto nás pozvolna opouští chuť na "tuhou" potravu ve dnech, kdy je dostatek světla a kdy si harmonizujeme své vitální a živlové energie prostým souzněním se světlem. Není to o ortodoxním přepnutí se na "žití ze slunce", pamatujeme si moudro, že vesmír není dogmatický, pouze lidé ve strachu a touze po jistotách si dogmata a konzervativnost rádi vytvářejí, a pak v nich, s pocitem hrdinství, často umírají.
Tělo bude potřebovat hodně ovocných šťáv, ale zároveň si musíme dát pozor na překyselení organismu a nic nepřehánět. Na přílišná horka a do toho probíhající transformace je jednou ze skvělých věcí hruškový džus, potažmo kompot. Jablečný je také dobrý, ale často dost protahuje a ve dnech, kdy potřebujeme být fyzicky akční, nám může dělat "vedlejší efekty". Pro nás Středoevropany je lepší než pomeranče, které svou kyselostí mohou v takových podmínkách, jaké v létě vládnou, občas organismus spíše podráždit, než mu pomoci.

Možnost vymanit se z křivd i dávných bolestí

Je zde ještě jedna podstatná věc, která se děje již od dubna a bude se dít i v letních měsících. Už jsme si zažili pár dní, ve kterých byla v prostoru citelně znát zvýšená radiace. I lidské tělo je do jisté míry radioaktivní, ale v rámci všech změn nastávají období, kdy je zvýšení nad limit venku citelně znát. Projevuje se to tak, že je vše jakoby zpomalené, prodrat se prostorem je jako prodrat se želatinou a vše je pohybově náročnější, jak kdybychom se pohybovali pod vodou. Je to jev, ve kterém se přečišťuje živel vody ve své rozkladné formě. Nyní pročišťujeme a zbavujeme se různých marností a beznadějí, učíme se je přijmout jako dar vedoucí nás k uvědomění, s poděkováním jej přijímáme i odevzdáváme. Toto nás učí se více nepitvat v náročných pocitech a křivdách a skrze toto prožívat přehnanou důležitost. Právě v tyto dny máme možnost nakročit na cestu sebepokoření a s jemností a upřímnosti si každý jeden z nás může uvědomit, čemu může skutečně důvěřovat, čemu může věřit a o co se může opřít. Šťastnou cestu a krásné léto.

Text: Jan Rudčenko

Zdroj: Časopis Rituals, cesta životem