Léto ve znamení paddleboardingu

27.06.2023

Paddleboarding. Sport, který si v posledních letech získal velkou oblibu u milovníků vodních radovánek. Tato surfovací prkna nepotřebují obří vlny, ale pohrávají si jen s lidskou sílou a pádlem. Tento sport k nám doplul až ze slunné Havaje a nyní tak můžete i na českých rybnících vidět zapálené paddleboardisty a jejich neodolatelnou eleganci plavby po hladině.

Paddleboarding vznikl už počátkem 20. století na havajské pláži Waikiki. Původně mělo jít jen o jakési surfování "pro zábavu". Tento sport se však postupem času rozšiřoval do celého světa a v posledních letech konečně zakotvil i v českých rybnících a jezerech. Ať už vás paddleboarding nadchl dříve nebo se o něm dozvídáte poprvé, letošní prázdniny jsou ideálním časem, kdy ho vyzkoušet. Ti z vás, kteří jsou zatím paddleboardingem nepolíbení, si můžou představit něco mezi surfováním a benátskou gondolou. Paddleboardista totiž pro balanc a pohyb po hladině používá speciální dlouhé pádlo, díky němuž je jízda o mnoho jednodušší a po pár minutách získávají sebejistotu i ti nejbojácnější paddleboardisté. Navíc je výborný k celkovému zpevnění těla.

Základní vybavení každého (i začínajícího) paddleboardisty se může vyšplhat do tisíců. Vyzkoušejte letos své štěstí a o svůj vlastní paddleboard a pádlo si jednoduše zasoutěžte. Stačí si koupit dva balíčky bonbónů Haribo, z nichž alespoň jeden bude Haribo Favourites Mix, který kombinuje pětici nejoblíbenějších bonbónů Haribo. Účtenku z nákupu pak stačí jen zaregistrovat na www.haribo.com  a počkat do nejbližší neděle, kdy budou oznámeni výherci pro daný týden. Pokud chcete zvýšit své šance na výhru, není nic lehčího než si zaregistrovat více účtenek.

Šťastné léto a hurá do vody s pádlem!