Levi´s® Pride 2021 – All Pronouns. All Love

04.06.2021

Od založení v roce 1853 prosazuje společnost Levi Strauss & Co. rovnost, začleňování a pokrok. Od integrace ve svých továrnách během padesátých let, ještě předtím než federální vláda přijala zákon o desegregaci, po spolupráci na zrušení Návrhu č. 8, který v Kalifornii zakazoval homosexuální manželství, Levi's® vždy upřednostňoval principy před ziskem. V roce 1992 byl Levi's® první společností z žebříčku Fortune 500, která rozšířila zdravotní benefity také na partnery stejného pohlaví, a od té doby usilovně pomáhá prosazovat stejná práva a podmínky pro lidi LGBTQIA po celém světě. V rámci Pride 2021 chce Levi's® podpořit empatii a inkluzi - nová inspirativní kolekce Pride oslavuje komunitu LGBTQIA a zasazuje se za respekt k používání správných zájmen. Nese název "All Pronouns. All Love." a představuje příběhy velké lásky, porozumění a optimismu.

Kolekce Levi's® Pride 2021, vytvořená jako milostné psaníčko komunitě LGBTQIA, zahrnuje unisexovou řadu moderních stylů klasických kousků Levi's® s novou duhovou grafikou, která je inspirovaná plápolající duhovou vlajkou čtvrti Castro v San Francisku. K nejvýraznějším kouskům kolekce patří džíska Liberation Trucker Jacket ze světle modrého vyšisovaného denimu s duhovým panelem na zádech s nápisem "they/them, she/her, he/him, we", denimové šortky s laclem Liberation Short-All, sepraný kousek s duhovými grafickými detaily na knoflících, přední a zadní nášivkou, nebo bílá plátěná kombinéza Liberation Jumpsuit na zádech holograficky potištěná všemi možnými zájmeny. A kolekci doplňují dvě trička, tílko, mikina a sportovní podprsenka s výrazným duhovým potiskem.

100 % čistého výtěžku z prodeje kolekce půjde organizaci OutRight Action International, která usiluje o prosazování práv lidí LGBTQIA po celém světě a se kterou značka spolupracuje již třetím rokem.

Kampaň Levi's® Pride 2021, ve které vystupuje pět osobností LGBTQIA z různých prostředí, je inspirovaná vyvíjejícím se kulturním dialogem o genderových osloveních a jejím cílem je osvětlit, jak zásadní je vnímat lidi tak, jak vnímáni chtějí být.