Malá výdrž v posteli: 5 tipů, jak oddálit ejakulaci

05.04.2024

Předčasná ejakulace je častějším zdravotním stavem. Existuje několik způsobů, jak předčasnou ejakulaci oddálit. Níže nalezneš několik tipů, technik a změn životního stylu.

Ejakulace

Ejakulace nastává při vyvrcholení. Předčasná ejakulace je stav, kdy k vyvrcholení dojde dříve, než by si muž nebo jeho partnerka při sexu přáli.

"Dle výzkumů bylo dokázáno, že předčasnou ejakulaci trpí 1 ze 3 mužů, což opravdu nelze označit za malé množství. Nejčastěji tento zdravotní stav souvisí s psychikou, roli však může hrát i biologie," cituje studii David Knieradl ze sexshopu Erosstar.cz.

Další nepříjemností, se kterou se mohou mužské polovičky potýkat, je slabá ejakulace. Ta nastává v té chvíli, kdy je výron složen z malého množství semene. I tu lze pomocí různých technik či produktů do jisté míry ovlivnit.

Jak oddálit ejakulaci

Existují dva typy tohoto zdravotního omezení. První je celoživotní předčasná ejakulace od prvního sexuálního aktu. Druhý je získaná. Tento stav muži získají během života a je často způsoben stresem, úzkostí a podobně. Oba tyto typy lze zlepšit a ejakulaci oddálit.

Doplňky na předčasnou ejakulaci

Za zmínku jistě stojí krémy, které se natírají přímo na penis. Způsobí menší citlivost penisu, a tím oddálí dosažení orgasmu. Krém se aplikuje přibližně 15 minut před sexem a následně těsně před sexuální aktem.

Svépomocné techniky na oddálení ejakulace

1. Pokud bys raději zkusil k dosažení přírodní cestu, využij příjemného a přirozeného aktu – masturbace. Zamasturbuj si přibližně 2 hodiny před začátkem styku s partnerkou. Jedná se o nejčastěji využívanou techniku.

2. Vyzkoušej prostředky, které mají za následek menší zcitlivění penisu. Silnější kondomy, ale také krémy, spreje, gely a na oddálení ejakulace.

3. Změna životního stylu napomáhá v mnoha směrech života. Zkus kouření, alkohol či nezdravá jídla omezit či s těmito zlozvyky přestat úplně.

4. Zkus techniky prováděné během sexu. Přerušovaný sex, může také napomoci zmáčknutí vrchní části penisu.

5. Předčasná ejakulace může být způsobena psychickými problémy. Promluv si o tom se svou drahou. Nebo máš stresové období? Se všemi těmito jednotlivostmi může napomoci terapeut.

Vyzkoušej různé techniky. Užívejte si společně nekončící vzrušující intimní chvilky a nenechte, ať vás předčasné vyvrcholení omezuje!