Malování putovních kamínků - jak na to?

04.09.2023

Trend malování putovních kamínků se rozšířil po celém světě v průběhu posledních několika let. Co to ale je? Čím se kamínky malují? Co na ně psát? Pojďme si to vše přiblížit.

Putovní kamínky mají rozdávat radost tvůrci i nálezci kamínku. Kdo by neměl radost z kamínku, který objeví na lavičce v parku při cestě do práce. Takový kamínek rozbije stereotyp dne a vykouzlí úsměv na tváři.

Čím na kamínky malovat

Kamínky může malovat opravdu každý. Důležité však je to, čím se na kamínky maluje. Volte vždy pouze kvalitní akrylové barvy nebo akrylové fixy. Mezi ty nejkvalitnější patří bezesporu značka Artmagico, která se na potřeby pro malování kamínků specializuje. Najdete zde široké množství odstínů, ale taky typu hrotů. Artmagico přišlo i s náhradními hroty do fix. Ty se totiž často zanáší a díky náhradním hrotům využijete fixy až do poslední kapky. Pozor nikdy nevolte barvy temperové, vodové nebo kvašové. Barva nebude na kamíncích držet. Akrylová barva má superschopnosti - rychle schne, je voděodolná a světlostálá, to pravé co kamínky potřebují.
Vybavení kamínkáře je následující:
● Akrylové fixy
● Akrylové barvy
● Kvalitní štětce
● Paleta
● Lak
● Kamínek

Jak vytvořit z kamínku malovaného ten putovní?

Než se kamínek pustí na svou jízdu světem, musíte ho vždy zalakovat. Barva se bez laku může mechanicky odloupnout a znečistit okolí. Pak už jen stačí na zadní stranu napsat poštovní směrovací místo, odkud kamínek vyrazil na svou pouť, a podle kterého ho můžete dohledat na facebookových skupinách @kamínky @kaminky(official).

Co na kamínky malovat?

Na kamínky malujte to, co Vám dělá radost. Na kamínek můžete napsat vzkaz, přání, namalovat srdíčko. Co byste si přáli na kamínku najít Vy? Anděla, krajinku nebo nějakou postavičku? Šup tam s ní. Inspiraci hledejte v knížkách, na instagramu, pinterestu nebo googlete. Inspirujte se na facebookové stránce @malovanykaminek, kde najdete spousty videí, jak na to.

Kam kamínky pokládat?

Kamínky pokládejte vždy na viditelné a veřejně dostupné místo. Vždy dbejte na bezpečnost svou i nálezců. Nepokládejte kamínky na místa, ze kterých by mohly spadnout a někoho zranit, okraje skal, na kašny, hřbitovy či památky. Pamatujte na to, že kamínek může najít dítě a nesmíte nikoho vystavit nebezpečí.

Tak kam vypustíte svůj kamínek Vy? Vše potřebné pro malování kamínků najdete ZDE.