Malý, ale efektivní – minilifting

11.01.2023

Až budete příští rok sfoukávat svíčky z dortu, klidně jich tam dejte o 5 méně. Po miniliftingu si toho rozdílu nikdo nevšimne.

Stárneme. Běžíme časem, který nám dává šanci prožít spoustu dobrodružství, poznat mnoho zajímavých lidí, procestovat mnoho míst, časem, který nám umožnil potkat toho pravého a zamilovat se, mít děti a radovat se s nimi. To je to, co nám umožnil a nabízí, to je to, za co jsme mu vděčné. Za vrásky a povadlou kůži ale vděk většinou nepociťujeme.

Pokud si chcete užívat života a netrápit se věkem, který ve vaší tváři začíná být vidět, je vhodným řešením šetrný minilifting. Tenhle zákrok se odvíjí od představ klienta - většinou se využívá pro část dolní poloviny tváře, tj. v oblasti ústních koutků a dolní čelisti, stejně tak je ale možné nechat jím omládnout střední či horní část obličeje. Důležitá je přitom konzultace s odborníkem a svou roli hraje též kvalita vaší pokožky. Ve vybrané části se kůže napne, odstraní se její nadbytečná část, zpevní se vazivově-svalový podkožní aparát a dá se provést i liposukce podbradku.

Efektní, ale šetrnější

K omlazení obličeje s dlouhodobým efektem se využívá facelift, který vypíná kůži i na obličeji a krku, většinou se ale doporučuje až klientům po čtyřicítce. Pokud vás známky stárnutí dostihly dřív, je minilift vhodným řešením.

Oproti klasickému faceliftu má hned několik výhod - celý zákrok je šetrnější a má méně rizik. Většinou se provádí pouze v lokální anestezii, jizvička je méně viditelná, obvykle je umístěná před ušním boltcem a vede kolem lalůčku (záleží na operované oblasti a zvoleném postupu) a i hojení probíhá rychleji.

Sám zákrok trvá přibližně 50 minut, důležité je ale dbát na pooperační péči. Po zákroku je tedy třeba spát na zádech a nosit 2-3 dny obvaz. I když je minilifting méně náročný, přesto byste měla počítat s otoky a s tím, že tkáně potřebují nějaký čas na stabilizaci.

Celkový efekt a viditelné omládnutí se dostaví zhruba po třech měsících.

Text: Jana Micková