Mars míří vpřed

12.01.2023

12.1. se Mars opět vydává do přímého chodu. Od 30.10. 2022 kdy se Mars na 15°Blíženců pomyslně "zastavil - a obrátil se vzad" jsme měli prostor hlouběji , jak to "osobně s Marsem máme" - tedy jak jsme srovnání se svou mužskou stránkou osobnosti, jak dalece jsme schopní být aktivní, průbojní, vůdčí, iniciativní, jak jsme srovnaní s vlastní sexualitou i agresivitou. Toto vše retrográdní pohyb ve vnějším světě "zpomalil a utlumil", aby naši pozornost obrátil dovnitř. Abychom si mohli promyslet čemu chceme věnovat svou energii, jakým aktivitám chceme věnovat svou pozornost, jakým způsobem se vlastně chceme prosadit ve vnějším světě, za co vlastně chceme bojovat.

Mars prochází znamením Blíženců ( a v tomto znamení ještě setrvá do 25.3.2023) takže v této oblasti nás aktuálně silně ovlivňují informace a také náš vlastní způsob uvažování - během retrográdního pohybu Marse jsme měli možnost "přenastavit" případné nezdravé způsoby uvažování týkající se mužství, sebevědomí, důvěry ve vlastní sílu, důvěry ve vlastní schopnost sebeprosazení. A nyní již můžeme využít plný potenciál Marsovské síly a energie.

Zvýšení vlastní energie a chuť něco podniknout, něco rozpohybovat pocítí zejména Blíženci a také další dvě vzdušná znamení - Váhy a Vodnáři a do určité míry i dvě ohnivá znamení, která jsou vůči Blížencům v harmonickém aspektu - sextilu - Lev a Beran.

Střelci, Ryby a Panny, budou Marse také "tlačeni" k určité aktivitě či sebeprosazení, ale jelikož jsou jejich vazby na Blížence v napěťovějších vazbách mohou cítit určitou nervozitu či frustraci - zde je třeba nejdříve se vnitřně zklidnit a uvolnit se, než se do nějakých aktivit či akcí ponoří. Nejmenší "problém" s Marsem budou mít Střelci, protože je jim vlastní živel, kterému Mars vládne (oheň) - ti by si měli dát pozor na přílišnou zbrklost a neuváženost - než se vrhnou do nějakých aktivit, bylo by vhodné je nejprve pořádně promyslet a uvědomit si všechny budoucí důsledky, které z nich pramení. Také by si měli dát pozor na to, aby to se všemi těmi aktivitami nepřehnali.

V domě vašeho horoskopu, kterým Mars aktuálně prochází se také zvedne energie a chuť něco podniknout či rozpohybovat - momentálně se v této oblasti máme prosadit, nebo zde můžeme prosadit svůj názor.
V Blížencích je Mars pohotový, chytrý, má ostrý jazyk, je šikovný bystrý a obratný. Dokáže souběžně usilovat o několik cílů. Dovede takticky měnit své jednání. V negativu má sklony k roztržitosti, snadnému rozptýlení pozornosti, k cynismu a sarkasmu. Rozhoduje se rychle, chytře a prakticky. Všechny cíle vnímá jako relativní a uzpůsobuje je vždy novým poznatkům. Je duchaplný, zábavný, živý, ale citově se nerad váže. Nejlepší ventily agrese jsou rychlé sporty vyžadující prudký start jako sprint či squash, ale i šerm a šachy. Největší síla je nyní v komunikaci a informacích.

Astrolog Věra Šourková